Sport inne sporty tenis Australian Open: Linette odpadła w 1. rundzie. Radwańska ostatnią nadzieją

Australian Open: Linette odpadła w 1. rundzie. Radwańska ostatnią nadzieją

17.01.2017, godz. 10:45
Magda Linette
Magda Linette foto: EAST NEWS

Magda Linette, podobnie jak Jerzy Janowicz, odpadła w pierwszej rundzie Australian Open 2017. Polska tenisistka nie skorzystała z dobrego losowania i przegrała z niżej notowaną Mandy Minellą z Luksemburga. Polskiego honoru w Melbourne broni już tylko Agnieszka Radwańska.

Nikt nie liczył na to, że Magda Linette zajedzie bardzo wysoko w tegorocznym Australian Open, ale druga runda była w jej zasięgu. 96. tenisistka rankingu WTA trafiła na 105. na świecie Mandy Minellę. Do tej pory Linette wygrała tylko jeden mecz na imprezach wielkoszlemowych. Niestety po starciu z Luksemburką ta statystyka nie ulegnie zmianie.

Mimo wielkiego upału Linette dobrze rozpoczęła mecz z Minellą. Prowadziła 3:1, ale dobry wynik chyba nieco uśpiło czujność Polki. Jej rywalka szybko wyrównała, a w kluczowym momencie seta (przy 5:5) przełamała serwis naszej tenisistki, ostatecznie wygrywając pierwszą partię 7:5. W drugim secie 105. zawodniczka WTA błyskawicznie uzyskała przewagę przełamania, której nie oddała do końca spotkania.

Porażka Linette oznacza, że w turniejach singlowych została nam już tylko jedna polska rakieta. Liczymy na udany turniej w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej! Rozpocznie rywalizację już dziś po godz. 11:00. Jej spotkanie można śledzić w naszej RELACJI LIVE!