Agnieszka Radwańska

Autor: Eurosport Agnieszka Radwańska

Australian Open: Radwańska łatwo wygrała w trzeciej rundzie. Kolejną przeszkodą Niemka Friedsam

2016-01-22 13:41

Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy Australian Open! Polska tenisistka nie miała większych problemów z pokonaniem Portorykanki Monici Puig. Ciekawa walka toczyła się tylko w pierwszym secie, gdyż drugi krakowianka wygrała do zera. W 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open Polka zmierzy się z niemiecką zawodniczką Anną-Leną Friedsam.

Mecz Agnieszka Radwańska - Monica Puig zakończył się tak, jak wszyscy przewidywali - triumfem Polki. Nie było to jednak tak łatwe zwycięstwo, jak mogłoby się wydawać. Niezwykle zacięty pierwszy set zasiał pewien niepokój w serach polskich kibiców. Trzeba przyznać, że Puig grała rewelacyjnie. Cały czas trafiała pierwszym podaniem, uderzała z ogromną mocą i co najważniejsze trafiała w kort. Miała na koncie więcej piłek kończących niż niewymuszonych błędów.

W najtrudniejszym momencie seta Polka przy stanie 4:4 broniła dwóch break-pointów. Gdyby pozwoliła się przełamać jej rywalka serwowałaby na wygranie pierwszej partii. Na szczęście krakowianka przeszła do ofensywy. Zmusiła Portorykankę do obrony, a tego to ona nie lubi. Jej masywna sylwetka nie pozwala jej na szybkie i długie bieganie. Polka w pełni to wykorzystała i zasłużenie triumfowała w pierwszym secie.

Hit: Australian Open: Agnieszka Radwańska natknęła się na... węża! [ZDJĘCIE]

O drugim można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Puig załamała się. Przegrała sześć gemów z rzędu. "Isia" tylko robiła swoje, czyli po prostu przebijała piłkę na drugą stronę. W nagrodę awansowała do czwartej rundy Australian Open, gdzie zmierzy się z 82. tenisistką rankingu WTA Niemką Anną-Leną Friedsam.