Australian Open. Radwańska wygrała z Mattek, ale nie był to spacerek

2012-01-16 8:40

Trzy godziny biegała i walczyła na korcie w Melbourne  Agnieszka Radwańska, ale w końcu zmogła Bethanie Mattek - Sands  6:7, 6:4, 6:2.

"Lady Gaga" kortów tenisowych ten mecz potraktowała wyjątkowo serio. Bethanie Mattek-Sands wprawdzie wymalowała się jak zwykle cudacznie, ale przez cały I set trafiała raz po raz w linie i wygrała tę partię z Isią. Potem Amerykanka straciła precyzję, popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów i górę wzięła wyższa technika Radwańskiej. Początek Australian Open okazał się jednak dla polskiej tenisistki zaskakująco trudny.

Z turniejm pożegnał się Łukasz Kubot, który mecz z Nicolasem Almagro zaczął od efektownego 6:1, ale potem w twardej walce przegrał trzy kolejne sety 5:7,4:6,5:7.