Sport inne sporty tenis Australian Open: Trzy sety na dzień dobry, ale Radwańska jest w 2. rundzie!

Australian Open: Trzy sety na dzień dobry, ale Radwańska jest w 2. rundzie!

17.01.2017, godz. 13:58
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska podczas finału z Johanną Kontą w turnieju WTA w Sydney foto: AP

Agnieszka Radwańska pokonała Cwietanę Pironkową 6:1, 4:6, 6:1 i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open! Bułgarka przebudziła się w drugim secie, ale na dłuższą metę nie była równorzędną rywalką dla dobrze grającej Polki. Z kim Agnieszka Radwańska zmierzy się w 2. rundzie AO?

Agnieszka Radwańska w zeszłym roku dotarła do półfinału Australian Open. Jest tenisistką ze światowej czołówki, dlatego jej ambicje sięgają znacznie wyżej - chce wreszcie wygrać wielkoszlemowy turniej! Do finału jednak długa droga. Na szczęście Polka znakomicie rozpoczęła swój australijski maraton. W pierwszej rundzie nie miała większych problemów z Pironkową.

Bułgarka w 28 minut przegrała pierwszego seta. Wydawało się, że Radwańska wyrobi się z awansem w niecałą godzinkę, lecz w drugiej partii zaczęła słabiej grać. Pironkowa poprawiła serwis, popełniała mniej niewymuszonych błędów i dzięki przełamaniu w kluczowym momencie (przy wyniku 3:3) wyrównała stan meczu. Trzeci set był jednak powtórką z rozrywki z początku spotkania. Polka znów zmiażdżyła rywalkę!

Z kim Agnieszka Radwańska zagra w drugiej rundzie Australian Open? Zmierzy się z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni (79. w rankingu WTA).

Radwańska - Pironkowa 6:1, 4:6, 6:1

KONIEC! Asem zakończyła Polka! Pokonała Pironkową 6:1, 4:6, 6:1 i jest w drugiej rundzie! Zagra z Mirjaną Lucić-Baroni. Już teraz zapraszamy na relację z tego spotkania, a teraz życzmy miłego dnia.

Piłka meczowa!

5:1 - I wykorzystała pierwszy break-point Radwańska. Jest o krok od 2. rundy.

Szybko się Isia rehabilituje za małą wpadkę. Ma 40:15 przy serwisie Pironkowej.

4:1 - Ależ prosty błąd Polki. W spokojnej sytuacji uderzyła w siatkę. W tym secie praktycznie nie popełniała niewymuszonych błędów, a tu przytrafił się jeden w kluczowym momencie. Pironkowa odrobiła jedno przełamanie.

Bułgarka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Ma break-point.

4:0 - Kapitalny return Polki z forhendu i drugie przełamanie na jej koncie! Nie może już wypuścić tego pokaźnego prowadzenia!

Radwańska z kolejnym przełamaniem? Ma na to dwie szanse.

Bułgarka znów gotuje się przy serwisie. Przegrywa 15:30.

Oby!

3:0 - Ale dwa dobre serwisy Isi wyjaśniły sprawę tego gema!

30:30 - Pironkowa czuje, że ucieka jej trzeci set. Na razie skutecznie ryzykuje przy podaniu Polki.

2:0 - Przełamanie! Radwańska znakomicie rozpoczęła decydującą partię. Ważne, aby już do końca meczu nie oddała swojego podania.

Pironkowa już czuje presję. Łatwo przegrywa wymiany. Polka ma trzy break-pointy.

Po tym błędzie Radwańskiej Bułgarka wygrała drugiego seta:

1:0 - I na dzień dobry poprawiła nam humory. Łatwo obroniła swój serwis Isia.

Decydujący set rozpoczął się od serwisu Polki. DO BOJU!

I tym razem wykonała robotę. Radwańska trafiła w siatkę, a to oznacza, że drugi set wędruje na konto Bułgarki (6:4). Czekamy na decydującą partię!

Ale teraz sprytnie oszukała Polkę pod siatką. Znów ma szansę zakończyć seta.

Uderzyła w siatkę! Równowaga.

Piłka setowa dla Pironkowej.

4:5 - Bułgarka zupełnie odpuściła gem serwisowy Polki. Nastawia się na własne podanie. Oby taka odważna taktyka się na niej zemściła.

3:5 - Nic z tego. Pironkowa wzięła się do roboty i utrzymała podanie. Szykuje się trzeci set?

3:4 - Radwańska znów dala się przełamać! Trwa breakowy serial na korcie. Oby jeszcze chwilę potrwał, bo Polka musi znów wyrównać.

Obie tenisistki zupełnie zatraciły formę serwisową. Polka znów słabiej podaje. 30:40.

3:3 - I znów mamy remis. Bułgarka podarowała tego gema Polce. Zakończyła go podwójnym błędem serwisowym.

Pironkowa pomaga Radwańskiej słabym serwisem. Isia ma trzy kolejne szanse na przełamanie powrotne.

Jest już wideo z popisową akcją Polki. Patrzcie i podziwiajcie!

2:3 - I niestety błyskawicznie Polka straciła odrobione przełamanie... Nie może złapać rytmu w drugim secie.

Niestety za takie triki nie ma dodatkowych punktów, a Polka znów ma problem z serwisem. Pironkowa ma dwa break-pointy.

Radwańska nie patrzyła na kort, a i tak rewelacyjnie minęła rywalkę pod siatką - to musi być zagranie dnia!

2:2 - Pironkowa przełamana! Isia nie pozwoliła odjechać rywalce z wynikiem i wróciła do gry w drugim secie. Widać, że nie ma zamiaru przedłużać tego spotkania do trzech partii.

Kluczowy punkt wygrała dzięki zagraniu między nogami! Kolejne perełka do kolekcji akcji Polki.

Tak też uważa Radwańska - ma trzy break-pointy!

1:2 - Ważna obrona Polki. W bólach wywalczyła tego gema! Na koniec zaserwowała asa. Teraz przydałoby się szybkie przełamanie Bułgarki.

I znów ten sam błąd Bułgarki! Miała piłkę na skończenie gema, a potężnie przestrzeliła. Druga równowaga.

Uff, Pironkowa nie trafiła smeczem! Jest równowaga.

A Isia jakby zapomniała o pierwszym secie. Jej rywalka znów ma szansę na przełamanie!

0:2 - Na dodatek Pironkowa odzyskała wiarę w swój serwis. Do zera wygrała podanie i ma dużą przewagę na korcie.

0:1 - No i Bułgarka złapała swoją szansę. Przełamała Radwańską.

Zaczyna się nieciekawie, bo od trzech break-pointów dla Pironkowej.

Drugi set rozpoczął się od serwisu Radwańskiej.

28 minut potrzebowała Radwańska, aby wygrać pierwszego seta 6:1! Trzykrotnie przełamała Pironkową, która zupełnie nie może wstrzelić się serwisem. Oby tak dalej!

I znów Isia ma szansę zakończyć tego seta przy serwisie Pironkowej.

Isia zaryzykowała, ale nie trafiła z bekhendu. Równowaga.

Piłka setowa dla Radwańskiej!

5:1 - Cieszy forma serwisowa Polki. Też nie ma dobrego drugiego podania, ale dziś wyjątkowo dobrze operuje pierwszym. Nie stawia na moc, lecz na precyzję. Rozrzuca rywalkę po całym korcie. Kolejny gem wygrała do zera.

4:1 - Polka nie bawiła się i natychmiast wykorzystała pierwszą szansę na przełamanie, choć mocno pomogła rywalka forhendem wyrzuconym poza linię. Radwańska ma komfortowe prowadzenie i podwójne przełamanie na koncie. Pierwszy set chyba jest pozamiatany!

Dodatkowo Pironkowa słabo dziś podaje z drugiego serwisu. Isia prowadzi 40:15 w tym gemie i ma dwa break-pointy!

3:1 - Polka sprytnie zmusza rywalkę do gry slajsem, a ten element tenisowego rzemiosła mocno kuleje u Bułgarki. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

2:1 - Przełamanie! Już w drugim gemie serwisowym Pironkowej Radwańska wypracowała sobie przewagę. Bułgarka za bardzo ryzykuje przy ważnych piłkach.

Bułgarka obroniła się dobrym podaniem. Równowaga.

Ma break-point!

30:30 przy podaniu Pironkowej. Polka szuka swojej pierwszej szansy na przełamanie.

1:1 - Spisała się jeszcze lepiej od rywalki! Swój gem serwisowy wygrała "na sucho".

0:1 - Na potwierdzenie tych słów Pironkowa błyskawicznie rozpoczęła ten mecz od pewnego utrzymania serwisu. Teraz sprawdzimy, jak będzie podawać Radwańska.

Bułgarka dobrze serwuje. Pomaga jej w tym pokaźny wzrost. Potrafi zrobić użytek ze swoich 180 cm.

GRAMY! Jako pierwsza serwuje Pironkowa.

Polka i Bułgarka są już na korcie! Po rozgrzewce zaczną walkę o awans do 2. rundy.

Djoković zakończył swój mecz i pewnie awansował do drugiej rundy. Przed nami teraz chwila przerwy, a po niej na kort wyjdzie już para Radwańska - Pironkowa!

Djoković na szczęście nie zwalnia tempa. Prowadzi już 4:1 w trzecim secie.

Na korcie Rod Laver Arena wciąż gra para Djoković - Verdasco. Serb objął prowadzenie 2:0 w setach. Jeśli upora się z Hiszpanem w trzech, Radwańska z Pironkową powinny rozpocząć przed godz. 12:00.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 1. rundy Australian Open Agnieszka Radwańska - Cwietana Pironkowa!
False 3066 True 1 2017-01-17 11:00:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora