Urszula Radwańska

Autor: East News Urszula Radwańska

Australian Open: Urszula Radwańska i Magda Linette odpadły już w pierwszej rundzie

2016-01-18 12:53

Urszula Radwańska i Magda Linette odpadły z Australian Open 2016. Polki przegrały swoje mecze już w pierwszej rundzie! Tenisistka z Poznania nie nawiązała walki z wyżej notowaną Portorykanką Monicą Puig - przegrała w dwóch setach. Bardziej może dziwić porażka Radwańskiej, która pierwszą partię pojedynku z Aną Konjuh wygrała do zera, a potem prowadziła już 6:0, 3:0!

Magda Linette była bez szans w starciu z 52. rakietą świata. Jej rywalka z Portoryko oddała Polce trzy gemy w pierwszym secie, natomiast w drugim już żadnego. Wygrała pewnie do zera. Przygoda młodej poznanianki z turniejem kobiecego singla w Australii nie potrwała więc zbyt długo. Szkoda, gdyż był to jej debiut na tym turnieju. Z pewnością Linette wyobrażała go sobie nieco inaczej.

Zobacz: Agnieszka Radwańska w II rundzie i w... SEKSOWNEJ bieliźnie. BOSKA! [ZDJĘCIE]

Nie popisała się także Urszula Radwańska. Polka, mimo swojej pozycji rankingowej (108.), nie była bez szans w starciu z 87. rakietą świata Chorwatką Aną Konjuh. Po pierwszym secie wydawało się, że mecz zakończy się szybkim  triumfem Polki, która wygrała dziewięć pierwszych gemów. Prowadziła już 6:0, 3:0! Wtedy jednak inicjatywę przejęła Chorwatka. Wygrała 0:6, 6:4, 6:3 i awansowała do drugiej rundy. Z polskich tenisistek w singlowym turnieju Australian Open pozostała nam już tylko Agnieszka Radwańska. W 2. rundzie krakowianka zagra z groźną Kanadyjką Eugenie Bouchard.