SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Dramat Sereny Williams. Andżelika Kerber znów numerem 1

Dramat Sereny Williams. Andżelika Kerber znów numerem 1

08.03.2017, godz. 09:11
Serena Williams, tenis, Stany Zjednoczone
8. Serena Williams, tenis (Stany Zjednoczone) - 28,9 mln dolarów foto: Eastnews

Tuż przed początkiem turnieju WTA w Indian Wells liderka rankingu Serena Williams poinformowała, że wycofuje się z rywalizacji. Powodem jest kontuzja kolana. - W ostatnim czasie nie byłam w stanie trenować. Przykro mi, ale muszę się wycofać - poinformowała Amerykanka, która po triumfie w syczniowym Australian Open nie pojawiła się jeszcze na korcie.

Rezygnacja z gry w Indian Wells Sereny Williams oznacza, że nową liderką rankingu zostanie znowu Andżelika Kerber. Reprezentantka Niemiec przestała być numerem 1 po Australian Open. Ponieważ Williams nie obroni wywalczonych rok temu w Indian Wells punktów (doszła do finału), niezależnie od rozstrzygnięć w Kalifornii, Kerber wróci na szczyt notowania WTA. Williams nie zagra również w rozpoczynającym się za dwa tygodnie turnieju w Miami. Kerber może zatem znacznie zwiększyć przewagę nad Amerykanką.
Po rezygnacji z gry Sereny organizatorzy zmodyfikowali nieco turniejową drabinkę, ale sytuacja Agnieszki Radwańskiej nie zmieniła się. Polka zagra w II rundzie z Rosjanką Jekatieriną Makarową lub z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo, która właśnie przebiła się do turnieju głównego w kwalifikacjach. Eliminacje przeszła też Magda Linette. Poznanianka w I rundzie zagra z Amerykanką Taylor Townsend.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: