Magda Linette

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

French Open: Magda Linette odpada po heroicznym boju! Ona będzie następczynią Radwańskiej?

2015-05-24 23:06

Kto by się tego spodziewał? Młoda (23 lata) Magda Linette debiutująca w wielkoszlemowym turnieju napędziła na kortach Roland Garros stracha znakomitej Włoszce Flavii Penettcie (33 l.) , przegrała dopiero w trzech setach 3:6, 7:5, 1:6. Czy po Agnieszce Radwańskiej doczekamy się drugiej zawodniczki na najwyższym światowym poziomie?

Penetta zarobiła już na kortach ponad 10 milionów dolarów, wygrała 10 turniejów, w tym w Indian Wells w 2014 (w finale pokonała Agnieszkę Radwańską). Na wielkoszlemowych turniejach rozegrała już 115 meczów ! A Linette? - Jeszcze do niedawna jej tenis to były tanie hotele, tanie przejazdy. Dopiero tu w Paryżu zarobiła pierwsze większe pieniądze (27 tys. euro). Do wszystkiego dochodzi ciężką pracą – mówił „Super Expressowi” jej tata i pierwszy trener Tomasz Linette.

Magda zaczęła mecz z Penettą strasznie spięta, przegrała... 9 pierwszych piłek i całego seta 3:6. Ale w drugim pokazała charakter, przegrywała 3:5, ale wygrała 4 kolejne gemy i zwyciężyła 7:5, kończąc seta serwisowym asem. W trzecim uległa doświadczonej rywalce 1:6, ale to była gra na przełamania, olbrzymie doświadczenie Penetty przeważyło, wiedziała kiedy zwolnić, kiedy przyśpieszyć, kiedy zagrać top spina. Młodsza o 10 lat i 115 wielkoszlemowych meczów Linette jeszcze tego nie potrafi.

RADWAŃSKA I JANOWICZ - Z KIM ZAGRAJĄ W 1. RUNDZIE?

- Bardzo dużo się nauczyłam z tego meczu. Byłam strasznie zdenerwowana, przed meczem i w jego trakcie. Jestem smutna z powodu przegranej, ale mam nadzieję, że to doświadczenie przyda mi się na kolejnych wielkich szlemach – mówiła Magda po meczu.

Kibice obserwujący ten mecz na korcie numer 7 musieli być zszokowani. Grała Polka z Włoszką, a najgłośniejsi byli... Chorwaci. Zagłuszyli resztę widowni dopingując... Linette, która od dwóch lat trenuje głównie w Chorwacji, z chorwackim młodym szkoleniowcem Izo Zunicem i ma już tam duży fan klub. - Przyjechało wielu znajomych z którymi się przyjaźnię – skromnie stwierdziła Linette.

Niektórzy w tenisowym światku twierdzą, że któraś z dwójki - Linette albo Paula Kania – będzie następczynią Agnieszki Radwańskiej. - Obie z Paulą kibicujemy Agnieszce. Na pewno chcemy pójść drogą jej sukcesów – mówi Linette.