SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Gigantyczna wpadka Amerykanów podczas Fed Cup. Puścili hymn używany przez nazistów!

Gigantyczna wpadka Amerykanów podczas Fed Cup. Puścili hymn używany przez nazistów!

12.02.2017, godz. 09:14
Flaga niemiecka
foto: Jupiterimages

Sytuacja, do jakiej doszło podczas meczu Stanów Zjednoczonych z Niemcami w tenisowym Fed Cup, przeszła najśmielsze wyobrażenia. Amerykanie, zgodnie ze swoją tradycją, wykonanie hymnów pozostawili soliście. Problem w tym, że śpiewak nauczył się narodowej pieśni Niemiec... sprzed wojny i używanej w propagandzie nazistowskiej!

Wykonanie pieśni "Niemcy, Niemcy ponad wszystko" wywołało zdecydowany protest niemieckiej ekipy i jej kibiców. Już w trakcie wykonania starego hymnu naszych zachodnich sąsiadów rywale Amerykanów próbowali wymóc jego przerwanie. - To był przykład niewiarygodnej ignorancji. Jeszcze nikt nigdy nie okazał takiego braku szacunku. To najgorsza rzecz, jaka przytrafiła mi się podczas wielu lat gry. Była totalnie zszokowana tą sytuacją - mówiła Adrea Petković.

Tenisowe władze ze Stanów Zjednoczonych szybko zdecydowały się wydać oświadczenie, w którym ubolewały nad zaistniałą sytuacją. "Amerykańska federacja szczerze przeprasza niemiecką ekipę Fed Cup i kibiców. Ten błąd już się nie powtórzy - napisano na Twitterze. Tajemnicą pozostaje fakt, w jaki sposób wykonawca wszedł w posiadanie słów pieśni, wykorzystywanej podczas drugiej wojny światowej przez propagandę nazistowską.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: