SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty tenis GŁUCHY Koreańczyk zlał Michała Przysiężnego!

GŁUCHY Koreańczyk zlał Michała Przysiężnego!

26.07.2016, godz. 13:08
Michał Przysiężny 2013
Michał Przysiężny 2013 foto: Eastnews

Michał Przysiężny ciuła punkty, jeżdżąc po świecie i grając w małych turniejach. W Kazachstanie zajmujący odległe 353. miejsce w rankingu polski tenisista nic nie uciułał. W I rundzie challengera w Astanie przegrał 5:7, 0:6 z Duckiem Hee Lee. 18-letni Koreańczyk to duży talent i ciekawa postać. Jest niepełnosprawny. Urodził się głuchy, ale nie przeszkadza mu to odnosić sukcesów i wróży mu się wielką karierę.

Michał Przysiężny przez liczne kontuzje i związane z nimi spadki formy musi grać w mniejszych turniejach, gdzie mozolnie odbudowuje swoją pozycję. Idzie mu to tak sobie. W Astanie odpadł w I rundzie po porażce z Duckiem Hee Lee. Od stanu 5:5 w pierwszym secie przegrał 8 kolejnych gemów.
18-letni Koreańczyk urodził się głuchy. Niepełnosprawność nie przeszkadza mu grać w tenisa. Jako junior odnosił dużo sukcesów, był wysoko w rankingu. Teraz już jako senior mimo bardzo młodego wieku wdarł się już do TOP-200, obecnie jest 194. Jego poruszająca historia została nawet wykorzystana w kampanii reklamowej jednego z wielkich banków.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: