SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Hiszpańska gazeta: Radwańska pozowała NAGO i wyrzucono ją z katolickiej grupy

Hiszpańska gazeta: Radwańska pozowała NAGO i wyrzucono ją z katolickiej grupy

26.10.2016, godz. 16:52
Agnieszka Radwańska, nagie zdjęcia w hiszpańskich mediach
foto: AS

Przed meczem Agnieszka Radwańska - Garbine Muguruza hiszpański "AS", jedna z największych sportowych gazet w tym kraju, rozpisuje się o rozbieranej sesji polskiej gwiazdy dla magazyny "ESPN The Body Issue". Dziennikarze zwracają uwagę głównie na to, jak odważne fotografie tenisistki przyjęły środowiska katolickie w naszym kraju. "Radwańska pozowała nago i wyrzucli ją z katolickiej grupy" - taki jest tytuł artykułu o krakowiance.

Garbine Muguruza to w Hiszpanii wielka gwiazda. Mająca wenezuelskie korzenie tenisistka po triumfie w Roland Garros wyrosła na jedną z najsłynniejszych sportowych osobowości w tym kraju. Tym bardziej, że Rafael Nadal w ostatnim czasie nie błyszczy tak, jak w minionych latach. Media w Hiszpanii uważnie śledzą karierę Muguruzy, także jej występy w kończących sezon WTA Finals w Singapurze.
Przy okazji środowego meczu Hiszpanki z Agnieszką Radwańską dziennik "AS" przypomina głośną sesję Polki z 2013 roku. Tenisistka wraz z innymi gwiazdami zapozowała dla wydawanictwa "ESPN Body Issue" promującego zdrowy tryb życia i uprawianie sportu. Rozbierane zdjęcia nie były wulgarne, a za sesję dla prestiżowego magazynu Agnieszka nie zarobiła ani dolara. Ale w polskich środowiskach katolickich na fotografie zareagowano oburzeniem i zgorszeniem. "AS" przypomina oświadczenie Krucjaty Młodych, która skrytykowała tenisistkę, skreślając ją z grona ambasdorek akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Cytuje też słowa księdza Marka Dziewickiego, który zarzucił Radwańskiej "promowanie przedmiotowego traktowania kobiet".
"Wygląda na to, że przyszły mąż Agnieszki nie widział w tym wszystkim problemu. Dawid Celt, były tenisista a obecnie trener, planuje ją poślubić i być z nią szczęśliwym" - kończy artykuł "AS".

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: