SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Iga Świątek idzie w ślady Agnieszki Radwańskiej? [ZDJĘCIA]

Iga Świątek idzie w ślady Agnieszki Radwańskiej? [ZDJĘCIA]

04.11.2016, godz. 07:32
Iga Świątek
Iga Świątek foto:

Nie lubi być nazywana nową Agnieszką Radwańską (27 l.), ale takich porównań trudno jej będzie unikać. Bo kariera Igi Świątek zaczęła się podobnie, a rewelacyjna tenisistka ma potencjał, żeby pójść w ślady słynnej krakowianki. Kilkanaście dni temu zadebiutowała w seniorskich rozgrywkach. Miała wtedy niespełna 15 lat i 5 miesięcy. Jako seniorka jeszcze nie przegrała. Właśnie wygrała jedenasty mecz z rzędu.

W seniorskim debiucie Iga Świątek wygrała turniej ITF w Sztokholmie. Potem z marszu wystartowała w kolejnej imprezie w stolicy Szwecji. Wczoraj pokonała 6:2, 6:3 koleżankę z reprezentacji Polski Maję Chwalińską, awansując do ćwierćfinału. Do obu turniejów jako zawodniczka niesklasyfikowana w rankingu WTA musiała się przebijać w kwalifikacjach. W seniorskim notowaniu pojawi się w poniedziałek.

Na początku października Świątek razem z Chwalińską wygrały juniorski Puchar Federacji (rozgrywki międzynarodowe). Zrobiły to jako drugie Polki w historii, po triumfie Agnieszki i Uli Radwańskich w 2005 roku (krakowianki miały wtedy 16 i 15 lat). Seniorski triumf Iga zanotowała szybciej niż Isia. Radwańska pierwszy turniej ITF (w Warszawie) wygrała, gdy miała 16 lat i 3 miesiące - 10 miesięcy więcej niż teraz ma Świątek.

- Podziwiam ją i szanuję, ale nie będę nową Radwańską. Mój styl gry jest zupełnie inny i chcę kroczyć swoją drogą - podkreśla Świątek. Rzeczywiście gra zupełnie inaczej - jak na swój wiek jest silna fizycznie, gra agresywnie i ofensywnie, imponując walecznością i silną psychiką.

Ojciec Igi, Tomasz Świątek, to były wioślarz, olimpijczyk z Seulu (1988). Mieszkająca w Raszynie pod Warszawą tenisistka jest zawodniczką Legii. - Mój tenisowy wzór? Nie mam idolek, ale ostatnio staram się naśladować Garbine Muguruzę. Podoba mi się jej styl gry i charakter - mówi Iga o hiszpańskiej mistrzyni Rolanda Garrosa.

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: