SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Isia wypuściła zwycięstwo z rąk

Isia wypuściła zwycięstwo z rąk

26.09.2016, godz. 02:00
Isia wypuściła zwycięstwo z rąk
foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska (27 l.) nie obroniła tytułu w Tokio. Polska tenisistka po blisko trzech godzinach morderczej walki przegrała w półfinale z Karoliną Woźniacką (26 l) 6:4, 5:7, 4:6. Reprezentantka Danii słynie z żelaznej kondycji, raz nawet przebiegła w dobrym czasie maraton. I w końcu zamęczyła przyjaciółkę.

Dla Radwańskiej to był mecz niewykorzystanych szans. W drugim secie krakowianka prowadziła 6:4, 5:3 i serwowała. Była dwie piłki od zwycięstwa, ale nie zdołała domknąć spotkania. W ważnym momencie popełniła... podwójny błąd serwisowy. Potem w decydującej partii znów przy swoim podaniu miała dwie piłki na prowadzenie 4:1. I znów się pogubiła, oddając inicjatywę rywalce. W końcu opadła z sił. Do finału awansowała Woźniacka i pokonała w nim 7:5, 6:3 Japonkę Naomi Osaka.

Radwańska nie ma czasu na rozpamiętywanie przykrej porażki. Szybko poleciała do Chin, gdzie od II rundy walczyć będzie w jeszcze większym turnieju - w Wuhan. Jej pierwszą rywalką będzie mocna Rosjanka Jekaterina Makarowa. Dla zmęczonej Polki z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: