Jerzy Janowicz

Autor: Eastnews

Jerzy Janowicz liczył na więcej. Polak odpadł w II rundzie Roland Garros

2015-05-28 19:05

Jerzy Janowicz czuje duży niedosyt po spotkaniu II rundy turnieju Roland Garros. Polski tenisista liczył po cichu, że zawojuje wielkoszlemową imprezę na paryskich kortach. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna. Łodzianin pożegnał się z turniejem już w II rundzie, a lepszy okazał się od niego Leonardo Mayer. "Jerzyk" zdołał urwać Argentyńczykowi tylko seta.

- Ja pier****! - krzyknął w pewnym momencie meczu Jerzy Janowicz, który w brutalny i dobitny sposób podsumował swój występ. To nie był dzień naszego tenisisty. Nic mu nie wychodziło, nie funkcjonował także serwis, który tak mu pomógł w pierwszym spotkaniu. Po prostu zabrakło solidnych argumentów w grze Polaka. Gra na pół gwizdka nie mogła wystarczyć na 22. tenisistę świata.

PAULA KANIA ODPADŁA Z FRENCH OPEN

Leonardo Mayer to niezwykle precyzyjny i solidny zawodnik. Pewnie wygrywał swoje podania i nie popełniał niewymuszonych błędów. W pierwszych dwóch setach jedyną różnicą była ich długość: 35 i 42 min. Oba wygrał Argentyńczyk 6:4, przełamując serwisy Janowicza w czwartych gemach. Chwila dekoncentracji pozwoliła Polakowi wygrać czwartą partię, ale w piątej Meyer nie pozostawił żadnych złudzeń.

Na Roland Garros 2015 nie mamy już żadnego Polaka. U pań odpadły już Agnieszka Radwańska, Magda Linette i Paula Kania. U panów reprezentował nas tylko Janowicz.

Jerzy Janowicz - Leonardo Mayer: 4-6, 4-6, 7-6 (7:1), 1-6