SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Jerzy Janowicz nie chce już grać dla reprezentacji Polski

Jerzy Janowicz nie chce już grać dla reprezentacji Polski

19.07.2017, godz. 18:19
Jerzy Janowicz - Wimbledon 2017
Jerzy Janowicz - Wimbledon 2017 foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz powoli odzyskuje dawną formę. Wreszcie omijają go kontuzje, ma nowego trenera. Na Wimbledonie zdołał dotrzeć do trzeciej rundy, a teraz rywalizuje w turnieju Poznań Open. Imprezę w Polsce rozpoczął od zwycięstwa. Po spotkaniu opowiadał na pytania dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło jego przyszłości w polskiej kadrze. Co odpowiedział na ten temat Janowicz?

Jerzy Janowicz w pierwszej rundzie turnieju Poznań Open pokonał Hiszpana Jaume Munara. Z pewnością to nie było jego ostatnie słowo na tej imprezie, bo chce jak najlepiej zaprezentować się przed polską publicznością. Jednak swoich rodaków zamierza uszczęśliwiać tylko w turniejach singlowych. Zadecydował, że na razie kończy przygodę z polską kadrą.

Zobacz: Agnieszka Radwańska po tym pytaniu wybuchnęła śmiechem! Chodzi o aferę z Janowiczem [ZDJĘCIA]

– Skończyłem ją definitywnie. Jestem zrażony wieloma rzeczami, które spotkały mnie ze strony poprzedniego zarządu i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - mówił Janowicz, cytowany przez portal sport.tvp.pl. Dodał jednak, że toczą się rozmowy z nowym prezesem Polskiego Związku Tenisowego - Mirosławem Skrzypczyńskim, na temat ewentualnego powrotu.

Łodzianin planuje także przeprowadzkę do Austrii, ale ta decyzja wiąże się tylko i wyłącznie ze sportowymi aspektami. Chce być w Wiedniu, aby kontynuować współpracę z nowym trenerem. - Moim trenerem jest nadal Gunter Bresnik. Bardzo poważnie planuję przeprowadzkę do Wiednia, więc jak sami widzicie współpraca z Austriakiem układa się świetnie - mówił "Jerzyk" na konferencji prasowej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: