Jerzy Janowicz, Australian Open 2017

Jerzy Janowicz odpadł z French Open w pierwszej rundzie

2017-05-28 17:50

Jerzy Janowicz już w pierwszej rundzie zakończył swoje występy w tegorocznej edycji Roland Garros. Polak przegrał z kwalifikantem Taro Danielem 0:3. W każdym secie Japończyk wygrywał z łodzianinem stosunkiem 6:4 i to zapewniło mu awans do kolejnej rundy French Open. Janowicz popełniał dużo niewymuszonych błędów i nie potrafił odpowiadać precyzyjnej grze japońskiego tenisisty.

Już w trzecim gemie pierwszego seta Taro Daniel przełamał Jerzego Janowicza. Później bronił swojego podania i całą partię wygrał 6:4. Janowicz miał kłopoty z pierwszym podaniem. Za dużo grał skrótów pod siatkę. Z tymi doskonale sobie radził wybiegany Japończyk. Widoczna była również przerwa w grze polskiego zawodnika, bo trafiał znacznie rzadziej od rywala.

Drugi set zaczął się podobnie do pierwszego. Janowicz znów przegrał trzeciego gema i zaczął się delikatnie frustrować. Niewiele mu wychodziło, a Daniel odbijał niemalże każdą piłkę. Na szczęście Polak zebrał siły i także przełamał rywala, doprowadzając do stanu 3:3. Radość nie trwała długo. Już następne swoje podanie Janowicz stracił. To spowodowało, że japoński zawodnik odskoczył i do końca seta nie oddał przewagi. Tak jak w przypadku premierowej partii wygrał 6:4.

Trzecia partia była bardzo wyrównana. Zawodnicy zgodnie bronili swoich serwisów. Jerzy Janowicz miał szanse na to, by przełamać rywala, lecz w decydujących momentach brakowało mu czasem szczęścia, a czasem zimnej krwi. W siódmym gemie Janowicz stracił kontrolę i został przełamany przez Daniela. Japończyk już nie pozwolił się dogonić i po raz trzeci wygrał 6:4, kończąc tym samym przygodę Jerzego Janowicza z French Open. Trzeba przyznać, że Daniel pokazał się z lepszej strony niż Janowicz i pokłosiem jego dobrej gry było w miarę spokojne zwycięstwo.

Taro Daniel - Jerzy Janowicz 3:0 (6:4, 6:4, 6:4)