SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Jerzy Janowicz odpadł z Mercedes Cup. Benoit Paire dał mu lekcję serwisu

Jerzy Janowicz odpadł z Mercedes Cup. Benoit Paire dał mu lekcję serwisu

16.06.2017, godz. 18:50
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz foto: EAST NEWS

Benoit Paire pokazał szkołę świetnego serwisu i bez większych kłopotów ograł Jerzego Janowicza. Polak był bezradny wobec piekielnie mocnych zagrań rywala i swoją przygodę z turniejem w niemieckim Stuttagarcie zakończył w ćwierćfinale, przegrywając w dwóch setach 1:6, 6:7.

Ten mecz nie układał się dla Janowicza od początku. Swoje drugie podanie Polak przegrał i stracił kontrolę nad pierwszym setem. Benoit Paire serwował natomiast bezwzględnie i rozgromił Janowicza 6:1. Pierwsza partia obracała się jedynie wokół serwisów. Wszystko przez to, że trafiła na siebie dwójka dwumetrowych tenisistów, którzy swoją grę opierają głównie na zagrywce. W tym elemencie sporo lepszy był francuski gracz.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Żaden z panów nie popełniał błędów w serwisie i kibice długo nie widzieli przełamań. Na wygranego gema Janowicza Benoit Paire odpowiadał tym samym. Tak było aż do tie-breaka, w którym lepszy okazał się Francuz. Paire wygrał 7:4 i odprawił z kwitkiem Janowicza.

Polak zakończył przygodę z niemieckim turniejem w ćwierćfinale. W meczu przeciwko Paire’owi nie serwował tak dobrze, jak w poprzednim starciu i musiał uznać wyższość rywala.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3253 False 1 2017-06-16 17:30:00 True 30

Jerzy Janowicz - Benoit Paire 0:2 (1:6, 6:7)

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: