Jerzy Janowicz

Autor: East News Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Polsce od czterech lat [PEKAO SZCZECIN OPEN]

2016-09-14 10:23

Jerzy Janowicz utrzymuje formę, która dała mu triumf w bardzo mocnym challengerze w Genui. W pierwszym meczu turnieju w Szczecinie "JJ" pokonał w dwóch setach Gruzina Nikołoza Basilaszwilego. To pierwsza wygrana Janowicza w Polsce od czterech lat, nie licząc występów w Pucharze Davisa.

Janowicz gra w polskim turnieju po raz pierwszy od 2012 roku, gdy triumfował w imprezie w Poznaniu. Do Szczecina przyjechał prosto z Genui, gdzie wygrała najmocniejszy chyba challenger w całym kalendarzu. Wejście w szczeciński turniej miał trudne, ale zwycięskie. Gruzina Basilaszwilego pokonał po dwóch zaciętych setach - 7:5, 7:6 (5). Jego rywal w tym sezonie wygrał dwa challengery - w Niemczech i Chinach. Rywalem Janowicza w II rundzie turnieju będzie Stefano Napolitano, 227. zawodnik świata. Włoch pokonał Czecha Jana Mertla 4:6, 6:3, 6:2. Impreza w Szczecinie ma pulę nagród w wysokości 106,5 tysiąca euro.