Jerzy Janowicz

Autor: East News Jerzy Janowicz

ATP Stuttgart: Jerzy Janowicz oszalał? Absurdalne zachowanie Polaka w trakcie meczu

2017-06-14 10:40

Jerzy Janowicz awansował do II rundy turnieju ATP w Stuttgarcie. Polak pokonał 6:4, 3:6, 6:3 Rosjanina Andrieja Kuzniecowa (nr 79) i było to jego pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu ATP od lutego. Cenna wygrana cieszy. Niepokoi za to zachowanie Janowicza w czasie meczu. Łodzianin między wymianami krzyczał, że... uwielbia burgery, pączki i pizzę.

Jerzy Janowicz występem w turnieju ATP w Stuttgarcie rozpoczął sezon na trawie. W niemieckiej imprezie gra dzięki tzw. zamrożonemu rankingowi (zasady stosowane przy powrocie po długiej kontuzji). Pierwszego seta w meczu z Andriejem Kuzniecowem Polak wygrał pewnie, świetnie serwując. W drugiej partii szło mu już gorzej. Na dodatek zaczął się denerwować. Jak relacjonował na Twitterze obecny na meczu szwajcarski dziennikarz Simon Haring, Polak wykrzywkiwał dziwne zdania. - Kocham pączki! Koczam pizzę margheritę! Kocham burgery! - wrzeszczał Janowicz.
W pewnym momencie, przy stanie 30:30 w gemie łodzianin dostał nawet karę odebrania punktu za... obsceniczne zachowanie. - Nie masz żadnych dowodów, że to powiedziałem. Kocham burgery. Nie mogę mówić sam do siebie? Jesteś Angelą Merkel, czo co?! - kłócił się z arbitrem.

Na szczęście potem Janowicz uspokoił się. W trzecim, decydującym secie zdołał zachować zimną krew i pokonać Rosjanina. W nagrodę zagra z wielką gwiazdą - Bułgarem Grigorem Dimitrowem (nr 12). Łodzianin zajmuje obecnie 155. miejsce.

"Pierwszy wygrany mecz na trawce po 2 latach przerwy :) 64 36 63 janowicz/kuznietsov. Dziekuje polskim kibicom za mega wsparcie i pomoc w uspokojniu mega wrednej kobiety z wagi ultra heavy. Druga runda z Dimitrovem" - napisał na Instagramie po meczu z Rosjaninem Janowicz.