Sport inne sporty tenis Koncert Agnieszki Radwańskiej. Polka w imponującym stylu awansowała do IV rundy Wimbledonu

08.07.2017, godz. 16:35
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska jest w IV rundzie londyńskiego Wimbledonu. Polka raz jeszcze sprawdziła nerwy swoich kibiców. Przegrała pierwszego seta z Timeą Bacsinszky i wydawała się przygnębiona. W drugiej partii jednak odżyła, a jej dyspozycja ekspleodowała podczas decydującego seta numer trzy. Cały pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego zwycięstwo "Isi" cieszy podwójnie

Zaczęło się fatalnie, bo od przełamania serwisu Polki. Na szczęście Radwańska szybo się zrehabilitowała i doprowadziło do remisu 1:1. Później panie wygrały swoje podania i wydawało się, że gra pozostanie zacięta do końca. Wtedy Bacsinszky wrzuciła wyższy bieg, Polka znów dała się przełamać i nie potrafiła już wygrać gema przy serwisie rywalki. Na koniec raz jeszcze przegrała swoje podanie i po trzech przełamaniach uległa w pierwszym secie 3:6.

Druga partia rozpoczęła się od pozytywnego akcentu. W trzecim gemie Radwańska przełamała rywalkę, później wygrała swoje podanie i uzyskała przewagę. Nie dała sobie odebrać jej aż do końca i stosunkiem 6:4 doprowadziła do decydującego, trzeciego seta. Do niego przystępować mogła pełna nadziei, bo złapała swój odpowiedni rytm, zaczęła lepiej serwować i pewniej grać przy siatce.

Początek decydującego seta jeszcze napędził polską zawodniczkę. Od razu przełamała Bacsinszky i wygrała swoje podanie. Szwajcarka jakby zwątpiła w końcowy sukces, wpadła w totalny dołek i nie była w stanie wygrać nawet gema. Agnieszka natomiast grała jak z nut. Dała prawdziwy koncert. Oddała rywalce tylko gema i wygrała 6:1.

To było fantastyczne widowisko, pełne długich wymian i efektownych zagrań. Obie zawodniczki pokazały kawałek porządnego tenisa. Polka zachowała więcej siły i odporności psychicznej w końcowej fazie meczu i to ona zagra w czwartej rundzie Wimbledonu. Tam czeka na nią Swietlana Kuzniecowa.

Agnieszka Radwańska (Polska, 10. WTA) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 20. WTA) 3:6, 6:4, 5:0

False 3284 False 1 2017-07-08 13:45:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora