Łukasz Kubot i Marcelo Melo

Autor: Instagram

Łukasz Kubot wygrał turniej ATP w Miami! Wielka kasa dla Polaka!

2017-04-02 0:57

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali turniej ATP w Miami! W finale polski tenisista i jego brazylijski partner pokonali 7:5, 6:3 amerykański duet Jack Sock - Nicholas Monroe. To już drugi wielki sukces Kubota i Melo w marcu. Dwa tygodnie temu doszli do finału turnieju ATP w Indian Wells. Zobacz, ile zarobili w dwóch wielkich amerykańskich turniejach.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zaczęli sezon od kiepskich startów, ale ostatnio ich współpraca zaczęła układać się znakomicie. Polak i mierzący aż 203 cm Melo po triumfie w Miami awansują na 2. miejsce w rankingu ATP Doubles Race (walka o miejsce w kończących sezon ATP World Tour Finals). Na Florydzie zarobili aż 385 tys. dolarów (do podziału). W Indian Wells wzbogacili się o 188 tys. dolarów. W sumie w marcowych turniejach zgarnęli zatem 573 tys. dolarów czyli 286,5 tys. na głowę. Kubot zarobił więc w Indian Wells i w Miami 1,13 mln złotych!
Turniej pań w Miami wygrała Brytyjka Johanna Konta, która w finale pokonała 6:4, 6:3 Dunkę Karoliną Woźniacką. W niedzielę finał mężczyzn - Szwajcar Roger Federer kontra Hiszpan Rafael Nadal.