Sport inne sporty tenis Łukasz Kubot znów wygrał turniej! A jak jego dziewczyna?

Łukasz Kubot znów wygrał turniej! A jak jego dziewczyna?

25.06.2017, godz. 17:35
Ale jej zaserwował całusa
Łukasz Kubot i Katarzyna Piter foto:

Łukasz Kubot i Marcelo Melo są w tym sezonie niesamowici! Polak i Brazylijczyk po triumfach w Miami, Madrycie i Hertogenbosch właśnie wygrali kolejny turniej - w Halle. W bardzo dramatycznym finale pokonali 5:7, 6:3, 10-8 mających rosyjskie korzenie niemieckich braci Alexandra i Mishę Zverevów. W niedzielę w finale debla grała też dziewczyna Kubota - Katarzyna Piter.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo umocnili się na prowadzeniu w rankingu ATP Doubles Race, wyścigu do kończących sezon nieoficjalnych mistrzostw świata. Tydzień temu rozpoczęli rywalizację na trawie od triumfu w holenderskim Hertogenbosch. Teraz potwierdzili wysoką formę w Halle. Młodszy z braci Zverewów, Alexander, krótko przed finałem debla grał finał singla. Przegrał 1:6, 3:6 ze Szwajcarem Rogerem Federerem.
Kubot i Melo zarobili w Halle do podziału 119 tysięcy euro czyli 502 tysiące złotych. W sumie Kubot w 2017 roku z turniejowych nagród uzbierał już 2,41 mln złotych (Melo tyle samo).
W finale turnieju debla w niedzielę grała też dziewczyna Kubota - Katarzyna Piter. Poznanianka i jej partnerka Katarzyna Kawa w finale ITF w Warszawie uległy 6:7(3), 4:6 Australijce Priscilli Hon i Białorusince Werze Lapko. Wcześniej Piter przegrała w półfinale singla. Uległa późniejszej triumfatorce Włoszce Martinie Trevisan.