SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Maria Szarapowa do LIZANIA! Jak smakuje po MELDONIUM?

Maria Szarapowa do LIZANIA! Jak smakuje po MELDONIUM?

18.03.2016, godz. 16:42
Maria Sharapova
Maria Szarapowa podczas wakacji w Czarnogórze foto: Super Express/East News

Maria Szarapowa to prawdziwa żyła złota. Po jej wpadce dopingowej z meldonium wzrosła sprzedaż tego specyfiku, a teraz z ofensywą ruszają rosyjscy cukiernicy. Zawsze chcieliście spróbować smaku popularnej Maszy? Macie w końcu okazję!

W petersburskiej cukierni powstają karmelowe lizaki z podobizną Marii Szarapowej. Pracownicy zakładu chcą w ten sposób wesprzeć tenisistkę w ciężkich chwilach. Sportsmenka niedawno przyznała, że nie przeszła testu antydopingowego, przeprowadzonego podczas tegorocznego Australian Open.

Twórca MELDONIUM: Maria Szarapowa jest niewinna! [ZDJĘCIA]

28-latka ujawniła, że zażywała meldonium - specyfik, który na listę substancji zakazanych trafił 1 stycznia. Mimo skandalu wokół tenisistki, cukiernicy postanowili przekazać połowę dochodu, aby wesprzeć idolkę.

A meldonium? Po wpadce Maszy Po dopingowej wzawierający tę substancje lek o nazwie mildronat sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Głównie w Rosji, gdzie jest legalny i łatwo dostępny. Firma Grindeks, producent specyfiku, informuje, że w marcu sprzedała już dwa razy więcej mildronatu niż w lutym. Lek jest całkiem tani. Pudełko z 40 tabletkami kosztuje w Moskwie - w przeliczeniu - około 16 złotych.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: