Agnieszka Radwańska

Autor: - Agnieszka Radwańska

Miami: Radwańska i Janowicz wygrali swoje mecze i przeszli do kolejnych rund

2015-03-29 20:40

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz awansowali do kolejnych rund swoich turniejów. "Isia" pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu w trzech setach (6:2, 4:6, 6:2) i jest już w 1/8 finału zawodów z cyklu WTA. "Jerzyk" również oddał swojemu rywalowi jednego seta, jednak w pozostałych dwóch udowodnił swoją wyższość i zagra w III rundzie. Polak pokonał Hiszpana Roberto Bautistę Aguta 6:4, 1:6, 6:4.

Rozstawiona z numerem siódmym Radwańska nie miała łatwej przeprawy z Iriną-Camelią Begu. Mecz wydłużył się do prawie dwóch godzin, co było spowodowane słabszą grą naszej zawodniczki. Krakowianka nie brylowała w statystykach - miała więcej niewymuszonych błędów niż piłek kończących.

WTA w Miami: Agnieszka Radwańska musiała się napocić. Pierwsza przeszkoda pokonana

- To nie był mój najlepszy dzień - mówiła po spotkaniu Radwańska. Na jej szczęście, Rumunka grała jeszcze gorzej. Najważniejsze jednak, że Polka wygrała i awansowała do 1/8 finału turnieju w Miami. Tam zagra z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro, która łatwo ograła Francuzkę Alize Cornet 6:0, 6:4.

Do kolejnej rundy turnieju ATP na Florydzie awansował także Jerzy Janowicz, który w 129 minut rozprawił się z Hiszpanem Roberto Bautistą Aguta. Rywal Polaka to dobry tenisista. Podczas tych zawodów rozstawiony był z numerem trzynastym, a w rankingu światowym plasuje się na wysokim, 15. miejscu.

ATP w Miami: Jerzy Janowicz pewnie awansował do II rundy

Janowicz jest dopiero 49. Trzeba więc przyznać, że wygrana łodzianina w tym meczu była sporą niespodzianką. W trzeciej rundzie Polak zmierzy się z Belgiem Davidem Goffinem, który pokonał Chorwata Bornę Corica 6:0, 6:4.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!