SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Nick Kyrgios zawieszony za zachowanie niegodne sportowca. W tym roku już nie zagra

Nick Kyrgios zawieszony za zachowanie niegodne sportowca. W tym roku już nie zagra

17.10.2016, godz. 18:17
Nick Kyrgios
Nick Kyrgios foto: Eastnews

Nick Kyrgios to obecnie najlepszy australijski tenisista. Zawodnik ostatnio znalazł się na ustach sportowego świata. Nie chodzi jednak o jego fantastyczną formę na korcie, ale zachowanie, które zawodowca z pewnością nie było godne. Zauważyło to także ATP, karząc Kyrgiosa dyskwalifikacją i pokaźną grzywną.

Nick Kyrgios tenisowym światem wstrząsnął podczas meczu drugiej rundy turnieju ATP w Szanghaju. Australijczyk mierzył się w Chinach z Mischą Zverevem. Niemiec łatwo ograł rywala 6:3, 6:1. Jednak zrobił to przy wydatnej pomocy przeciwnika. Kyrgios wyraźnie nie miał ochoty na grę i oddawał punkty. W pewnym momencie upomniał go nawet sędzia, a kibice nie przestawali gwizdać. Gdy jeden z nich krzyknął w kierunku zawodnika z Antypodów, ten głośno mu odpowiedział. - Chcesz mnie zastąpić i zagrać za mnie? Siadaj, zamknij się i oglądaj mecz - zripostował fana.

Australijczyk nawet nie spodziewał się, że ATP tak surowo osądzi jego czyn. Władze federacji postanowiły, że tenisista nie będzie mógł występować na korcie przez osiem turniejowych tygodni (do 15 stycznia 2017 roku). Na szczęście dla siebie i swoich kibiców wróci do gry na Australian Open. Oprócz tego zawodnik musi zapłacić karę - 25 tysięcy dolarów. Wydaje się, że nie warto było tak lekceważyć swoich obowiązków...

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: