Sport inne sporty tenis Novak Djoković odpadł z Australian Open! Pokonał go zawodnik z drugiej setki!

Novak Djoković odpadł z Australian Open! Pokonał go zawodnik z drugiej setki!

19.01.2017, godz. 09:32
Novak Djoković, tenis, Serbia
2. Novak Djoković, tenis (Serbia) - 55,8 mln dolarów foto: Eastnews

Wielki zawód przeżył w czwartek Novak Djoković! Broniący tytułu serbski tenisista, jeden z faworytów Australian Open, odpadł z wielkoszlemowego turnieju już w II rundzie. Pokonał go zawodnik z drugiej setki rankingu ATP - Denis Istomin. Reprezentujący Uzbekistan tenisista okazał się lepszy po pięciosetowym boju!

Już od pierwszego seta meczu Denis Istomin - Novak Djoković na korcie Australian Open w Melbourne trwała zażarta walka. Otwierająca spotkanie partia zakończyła się zwycięstwem tenisisty, reprezentującego Uzbekistan po tie-breaku. Kolejne dwa sety padły łupem Serba, a w trzeciej partii wielki faworyt dał ugrać przeciwnikowi zaledwie dwa gemy. Wydawało się więc, że "Djoko" wrócił na właściwe tory i pewnie zmierza ku III rundzie wielkoszlemowego turnieju w Melbourne.

Istomin zdołał się jednak podnieść i zrobić wrażenie na zebranych widzach. Zajmujący dopiero 117. miejsce w rankingu tenisistaczwartego seta znowu wygrał po tie-breaku. O zwycięstwie i awansie do kolejnej fazy Australian Open musiał zadecydować szósty set. Drugi na światowych listach "Nole" przegrał go 4:6 i sensacyjnie odpadł z renomowanej imprezy!

Novak Djoković bronił tytułu mistrza Australian Open. Wygrał ten turniej aż 6 razy.

Denis Istomin (Uzbekistan, 117. ATP) - Novak Djoković (Serbia, 2. ATP) 7:6 (10-8), 5:7, 2:6, 7:6 (7-5), 6:4

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora