SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Paolo Maldini został... tenisistą! Zagra w profesjonalnym turnieju

Paolo Maldini został... tenisistą! Zagra w profesjonalnym turnieju

19.06.2017, godz. 14:03
Paolo Maldini
Paolo Maldini foto: EAST NEWS

Choć Paolo Maldini jakiś czas temu zakończył piłkarską karierę, to nie potrafi rozstać się ze sportem. Po powieszeniu butów na kołku, wziął do ręki rakietę do tenisa. Zaczął ciężko trenować na korcie i to się opłaciło. Pod koniec czerwca zagra w swoim pierwszym profesjonalnym turnieju pod egidą ATP. Zawody zostaną rozegrane w Mediolanie.

Paolo Maldini to legenda AC Milan i reprezentacji Włoch. Przez lata był podstawowym stoperem obu tych drużyn. W 2009 roku zdecydował się ostatecznie zakończyć piłkarską karierę. W czasie jej trwania zdobył aż 26 trofeów z Milanem. W kadrze zagrał 126 razy, zaliczając między innymi finały mistrzostw świata 1994 i mistrzostw Europy 2000. Choć czynnie nie gra już w piłkę, to wciąż uprawia sport. 48-latek wziął się za tenisowe treningi pod czujnym okiem Stefano Landonio.

To posunięcie udowodniło, że Paolo Maldini jest perfekcjonistą we wszystkim, co robi. Były piłkarz 26 czerwca wystartuje w swoim pierwszym profesjonalnym turnieju. Z Landonio zagrają w grze podwójnej challengera ATP w Mediolanie. Para otrzymała "dziką kartę" po zwycięstwie w jednym z amatorskich turniejów. - Paolo ma dobry serwis. Co prawda nie ma zbyt mocnego uderzenia, ale nie ma także słabych punktów - powiedział o swoim podopiecznym i partnerze 45-letni Stefano Landonio.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: