SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Polak wygrał Wimbledon i wykonał swój taniec! Dlaczego Łukasz Kubot tańczy kankana? [WIDEO]

Polak wygrał Wimbledon i wykonał swój taniec! Dlaczego Łukasz Kubot tańczy kankana? [WIDEO]

15.07.2017, godz. 22:52
Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali Wimbledon
foto: Eastnews

Tradycji stało się zadość. Łukasz Kubot po każdym ważnym zwycięstwie tańczy kankana, więc po triumfie w finale Wimbledonu nie mogło go zabraknąć. Zobacz szaloną radość Polaka i jego brazylijskiego partnera Marcelo Melo po ostatniej piłce pięciosetowego horroru. Mamy dla Was WIDEO. Zastanawiacie się, dlaczego Kubot tańczy kankana? Wyjaśniamy to poniżej.

Dlaczego Łukasz Kubot tańczy po wielkich triumfach kankana? Wszystko zaczęło się w 2010 roku. - Z moim trenerem od przygotowania fizycznego wymyślaliśmy jakieś ćwiczenia i w pewnym momencie zacząłem podnosić nogi. Trener powiedział, że jak wygram swój pierwszy mecz na wielkim korcie, to mam tak zatańczyć. Tak się to zaczęło. Trochę czuję się nieśmiało z tym kankanem, ale z drugiej strony dla młodych kibiców to taki znak, że tenis, to nie tylko praca, pieniądze ale też zabawa i radość - opowiadał Kubot.
Kankan na Korcie Centralnym po wygraniu Wimbledonu musiał mieć wyjątkowy smak. Zobaczcie, jak tańczył go polski mistrz po zwycięstwie 5:7, 7:5, 7:6(2), 3:6, 13:11 nad parą Marach/Pavić w niedzielnym finale.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: