Hubert Hurkacz

Puchar Davisa. Polska o krok od porażki, Hurkacz nie dał rady Mayerowi

2016-09-16 20:33

Polska po dwóch pierwszych meczach singlowych barażu o Ligę Światową przegrywa z Niemcami 0:2. Po porażce Kamila Majchrzaka z kortu pokonany zszedł Hubert Hurkacz. Jeśli biało-czerwoni chcą odwrócić losy meczu, jutro wygrać musi nasz debel!

To Niemcy byli faworytem barażu w Berlinie, na korcie imienia Steffi Graf. Biało-czerwoni nie mogli skorzystać z Jerzego Janowicza (wybrał grę w challengerach, ten w Genui nawet wygrał) i będącego bez formy Michała Przysiężnego. Pierwszy na kort wyszedł Kamil Majchrzak. Prowadził już 2:1, ale zszedł z niego pokonay w pięciu setach. Hubert Hurkacz też dobrze zaczął - wygrał pewnie pierwszego seta ze znanym Florianem Mayerem, w drugim miał setbole. Na więcej niestety nie było go już stać.

Polska stoi pod ścianą i kibice muszą ściskać kciuki za debel - Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego. Jeśli nie pokonają niemieckich Danielów: Brandsa i Masura, niedzielne single nie będa już potrzebne.

Florian Mayer - Hubert Hurkacz 1:6, 7:6(6), 6:4, 7:5