Sport inne sporty tenis Puchar Davisa: Wściekły Kanadyjczyk huknął piłką w twarz sędziego! [WIDEO]

Puchar Davisa: Wściekły Kanadyjczyk huknął piłką w twarz sędziego! [WIDEO]

06.02.2017, godz. 16:14
Denis Shapovalov, tenis

Denis Shapovalov, zeszłoroczny mistrz juniorskiego Wimbledonu, wywołał wielki skandal podczas meczu Pucharu Davisa między Kanadą a Wielką Brytanią. W przypływie złości 17-latek z całej siły uderzył na oślep piłką. Pech chciał, że trafiła ona w oko sędziego! Tenisista został błyskawicznie zdyskwalifikowany, a jego zespół przegrał.

Gdy Denis Shapovalov rozpoczynał starcie z Brytyjczykiem Kyle'em Edmundem, jego Kanada remisowała w walce o ćwierćfinał Grupy Światowej Pucharu Davisa 2:2. 17-latek miał więc ogromną szansę na danie swojej reprezentacji wielkich powodów do radości. Niestety, ubiegłoroczny zwycięzca Wimbledonu juniorów, nie udźwignął presji i dwa pierwsze sety przegrał 3:6 i 4:6. Agresja w młodym tenisiście narastała z każdą kolejną piłką i wymianą.

Shapovalov eksplodował w trzecim gemie trzeciego seta. Po dwóch swoich prostych błędach uderzył piłkę na oślep. Zapewne chciał, by wylądowała ona na trybunach. Na jego nieszczęście na torze lotu znalazł się sędzia. Arbiter dostał prosto w oko, które chwile później mocno spuchło. Arnaud Gabas od razu przerwał mecz i zdyskwalifikował niesfornego tenisistę z Kanady. Tym samym do ćwierćfinału awansowała Wielka Brytania.

Denis Shapovalov po całej sytuacji nie mógł sobie wybaczyć. Jeszcze na korcie zalał się łzami. - To wielki talent. Dzisiaj otrzymał bardzo bolesną lekcję - powiedział kapitan Brytyjczyków Leon Smith. Choć to doświadczenie z pewnością wiele go nauczy, to może spodziewać się jeszcze większych konsekwencji swojego zachowania. Zapewne w najbliższym czasie jego konto bankowe znacznie się uszczupli, gdy tylko orzeczona zostanie kara dla 17-latka.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora