SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Puchar Federacji. USA - Polska 3:0. Bez sióstr Radwańskich nasze tenisistki nie dały rady

Puchar Federacji. USA - Polska 3:0. Bez sióstr Radwańskich nasze tenisistki nie dały rady

07.02.2016, godz. 23:17
Magda Linette, Paula Kania
Magda Linette, Paula Kania na Hawajach przez meczem z USA foto: Instagram

Polskie tenisistki przegrały z Amerykankami 0-3 w rozgrywanym na Hawajach meczu w Pucharze Federacji. Pod nieobecność sióstr Radwańskich nasz zespół nie był w stanie nawiązać walki z gospodyniami. Biało-czerwone czeka teraz bój o utrzymanie w Grupie Światowej II. W kwietniu ich rywalkami będą Argentynki, Tajwan, Belgijki lub Ukrainki.

Obie drużyny do rywalizacji w Grupie Światowej II Pucharu Federacji przystąpiły bez liderek. Brak Sereny Williams w amerykańskiej drużynie to oczywiście duże osłabienie, ale nasze rywalki i tak mają inne gwiazdy. A nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ogromnym problemem dla polskiego zespołu była nieobecność Agnieszki Radwańskiej (Urszula też nie przyleciała). Krakowianka po raz pierwszy od wielu lat nie zagrała w reprezentacji, odpoczywając w Polsce po Australian Open i przygotowując się do dalszej części sezonu.

Rozgrywany na Hawajach mecz rozpoczął się w sobotę od pojedynku Sloane Stephens z Magdą Linette. Poznanianka przegrała go 2:6, 4:6. Zaraz potem na kort w kurorcie Kailua Kona wyszły Venus Williams i Paula Kania. Tenisistka z Sosnowca walczyła dzielnie, ale też poległa - 5:7, 2:6.

W niedziele dokończono rywalizację. Venus Williams ograła Magdą Linettę 6:1, 6:2 i stało się jasne, że Polki wrócą z Hawajów na tarczy.

Biało-czerwone czeka teraz walka o utrzymanie w Grupie Światowej II. Rywalki poznają po losowaniu. W kwietniu zmierzą się z Argentyną, Tajwanem, Belgią lub Ukrainą.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: