Radwańska w ćwierćfinale WTA Pekin. Krecz Keys, następna Kerber

2015-10-07 18:53

Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Madison Keys w III rundzie turnieju WTA w Pekinie. Polka nie zmęczyła się zbyt bardzo, bo jej rywalka poddała mecz po pierwszym secie! Dzięki wygranej Isia wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju Masters w Singapurze. Z kim teraz zmierzy sie w meczu o półfinał imprezy w Chinach?

Agnieszka Radwańska - Madison Keys w Pekinie. Dla Polki był to trzeci mecz w stolicy Chin. Rozpoczęła od wyeliminowania Amerykanki Coco Vandeweghe, choć z pomocą przyszła jej, tak jak dzisiaj, kontuzja rywalki, która skreczowała. W następnej rundzie Isia zmierzyła się z Niemką Moną Barthel i wygrała po zaciętym, trzysetowym pojedynku. W III rundzie los skojarzył ją z 19. rakietą świata z USA, Madison Keys. Radwańska z dzisiejszą rywalką grała do środy pięć razy. Wygrała czterokrotnie, ale w ostatnim pojedynku, na wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku, górą była Keys. Teraz dużych emocji nie było. Radwańska zaczęła od 2:0, potem prowadziła 4:1, by wygrać pierwszą partię do trzech. Wtedy Amerykanka zaczęła narzekać na zdrowie i po przerwie w szatni wyszła już tylko pogratulować Polce.

Teraz Radwańska w ćwierćrfinale zmierzy się z Angelique Kerber lub Karoliną Woźniacką.

WTA Pekin: Agnieszka Radwańska wyeliminowała Monę Barthel

Agnieszka Radwańska to triumfatorka turnieju WTA w Pekinie sprzed czterech lat. Tegoroczne zmagania sią niezwykle istotne w kontekście wyjazdu do Singapuru na nieoficjalne mistrzostwa świata. Polska tenisistka jest 12. na liście, zagra osiem najlepszych zawodniczek. Jak sama przypomina, lepiej punktowanego turnieju w tym sezonie już nie będzie.