SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Tokio: Agnieszka Radwańska wypuściła zwycięstwo z rąk! Karolina Woźniacka w finale!

WTA Tokio: Agnieszka Radwańska wypuściła zwycięstwo z rąk! Karolina Woźniacka w finale!

24.09.2016, godz. 08:15
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu w Tokio. Polka po blisko trzech godzinach morderczej walki przegrała z Karoliną Woźniacką 6:4, 5:7, 4:6 i to Dunka zagra w niedzielnym finale. To był mecz niewykorzystanych szans. W drugim secie krakowianka prowadziła 5:3 i serwowała. Była dwie piłki od zwycięstwa, ale nie zdołała domknąć spotkania. Potem w decydującej partii znów przy swoim podaniu miała dwie piłki na prowadzenie 4:1. I znów się pogubiła, oddając inicjatywę rywalce. W końcu opadła z sił. Teraz leci do Chin, gdzie powalczy w turniejach w Wuhan i w Pekinie.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 2973 False 1 2016-09-24 04:50:00 True 30

Agnieszka Radwańska i Karolina Woźniacka prezentują dość podobne style gry. Obie swój tenis opierają na znakomitej defensywie i regularności. Świetnie poruszają się po korcie i popełniają mało niewymuszonych błędów, więc ich konfrontacje zawsze obfitują w długie wymiany. Która tenisistka tym razem będzie górą? Ranking WTA nakazywałby większe szanse dawać Radwańskiej. Krakowianka to numer 4, a jej o rok młodsza przyjaciółka zajmuje 29. miejsce. Niska pozycja Woźniackiej nie oddaje jednak jej obecnych możliwości. Prześladowana przez kontuzje Dunka wpadła w głęboki kryzys formy, ale teraz odbudowała się i goni czołówkę. W zakończonym niedawno US Open doszła do półfinału.
W 1/4 finału Radwańska pokonała 6:2, 6:3 Monicę Puig z Portoryko. Grająca chwilę później Woźniacka ograła 6:4, 6:3 Magdę Linette. Obie panie zachowały więc dużo sił na starcie o finał.
Radwańska i Woźniacka znają się doskonale. Przyjaciółki grały ze sobą często jeszcze w czasach juniorskich. W cyklu WTA już jako seniorki walczyły na korcie 12 razy. Bilans? 8-4 dla reprezentantki Danii, która wygrała trzy ostatnie spotkania z krakowianką.

Mecz Radwańska - Woźniacka rozpocznie się w sobotę o godz. 5 rano czasu polskiego. Poniżej prowadzona będzie relacja tekstowa LIVE z tego spotkania.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: