SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Radwańska zawiesiła karierę z powodu choroby

Radwańska zawiesiła karierę z powodu choroby

10.04.2017, godz. 11:47
Urszula Radwańska na Florydzie
foto:

Urszula Radwańska podjęła decyzję o przerwaniu startów. Polska tenisistka wciąż odczuwa skutki niedawno przebytej choroby - mononukleozy - i postanowiła na kilka tygodni zawiesić karierę. Swoich fanów poinformowała o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Urszula Radwańska zajmuje obecnie 314. miejsce w rankingu WTA, ale w najbliższym czasie nie poprawi swojej pozycji. A wręcz zapewne spadnie w klasyfikacji najlepszych tenisistek świata. Młodsza z sióstr zdecydowała się bowiem zawiesić starty w turniejach na kilka tygodni. To efekt choroby, jaką przeszła nie tak dawno temu.

- Drodzy! Wspólnie ze swoim sztabem trenerskim oraz lekarzem podjęłam decyzje o wycofaniu się z najbliższych turniejów. Nie była to łatwa decyzja, jednak wciąż odczuwam skutki przebytej niedawno mononukleozy. Przez najbliższy miesiąc skupię się na treningach i odbudowaniu się fizycznie. Liczę na Wasze wsparcie i będę pracować nad jak najszybszym powrotem na kort - napisała w mediach społecznościowych polska tenisistka.

Drodzy! Wspólnie ze swoim sztabem trenerskim oraz lekarzem podjęłam decyzje o wycofaniu sie z najblizszych turniejów. Nie była to łatwa decyzja, jednak wciąż odczuwam skutki przebytej niedawno mononukleozy. Przez najbliższy miesiąc skupię się na treningach i odbudowaniu sie fizycznie. Liczę na Wasze wsparcie i będę pracować nad jak najszybszym powrotem na kort. Dear all, Together with my team and doctor we decided to withdraw from the next tournaments.it was a difficult decision to make but i still have not fully recovered from mononusleosis.for the next month i will focus on training and rebuilding myself physically.i am counting on your support and i will work on getting back on court as soon as possible.

Post udostępniony przez Urszula Radwanska (@ularadwanska_official) 9 Kwi, 2017 o 1:17 PDT

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: