SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Ranking ATP: Jerzy Janowicz awansuje po Wimbledonie. Na które miejsce?

Ranking ATP: Jerzy Janowicz awansuje po Wimbledonie. Na które miejsce?

08.07.2017, godz. 10:34
Jerzy Janowicz - Wimbledon 2017
Jerzy Janowicz - Wimbledon 2017 foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz odpadł z Wimbledonu w III rundzie, ale i tak był to udany występ polskiego tenisisty na londyńskiej trawie. Łodzianin potrzebował dobrego wyniku, bo nie będzie mógł już dłużej korzystać z zasad stosowanych przy powrocie do gry po długiej kontuzji (tzw. zamrożony ranking). W Londynie przede wszystkim chciał poprawić swoją pozycję w notowaniu ATP. I to mu się udało. Jak wysoko awansuje Janowicz?

Jerzy Janowicz zajmuje 141. miejsce w rankingu ATP. Rok temu wciąż zmagał się z urazem kolana i w Wimbledonie nie wystąpił. Dlatego nie bronił żadnych punktów. Wiadomo zatem było, że każda zdobycz w Londynie poprawi jego pozycję w notowaniu tenisistów. Za awans do III rundy Janowicz zarobił 90 tys. funtów i 90 punktów do rankingu. Do Top-100 Polakowi jeszcze nie uda się wrócić, ale po Wimbledonie awansuje w okolicie 109-111. miejsca. To zależy od rezultatów, którzy tenisistów, którzy mają jeszcze matematyczne szanse zgromadzić w tym tygodniu więcej punktów, niż ma teraz Polak. Przed Janowiczem występ na mączce w Brunsziku. Potem turnieje na twardych kortach w Ameryce Północnej, gdzie będzie mógł znowu poprawić swoją pozycję. Najwyżej w rankingu był na 14. miejscu (lato 2013). - Chcę wrócić tam, gdzie byłem - powtarza Janowicz.

Ciekawa bitwa toczy się o pozycję numer 1. Broni jej Szkot Andy Murray, ale szanse na zdetronizowanie go mają Hiszpan Rafael Nadal i Serb Novak Djoković. Większe ma ten pierwszy. Jeżeli Nadal dojdzie w Wimbledonie dalej niż Murray, to na pewno przeskoczy go w rankingu. Djoković musi nie tylko wygrać turniej, ale też liczyć na szybkie porażki Murraya i Nadala.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: