SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Ranking WTA: Agnieszka Radwańska AWANSUJE na 3. miejsce. Kogo wyprzedzi?

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska AWANSUJE na 3. miejsce. Kogo wyprzedzi?

30.09.2016, godz. 14:18
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: Super Express

Agnieszka Radwańska nie podbiła chińskiego Wuhan, odpadła w ćwierćfinale po porażce 6:1, 6:7, 4:6 ze Swietłaną Kuzniecową. Ale dzięki korzystnym dla niej rozstrzygnięciom w innych spotkaniach awansuje w rankingu WTA. Po trzech miesiąch przerwy polska tenisistka wróci do Top-3. Kogo wyprzedzi? Sprawdź.

Agnieszka Radwańska rywalizację w Wuhan rozpoczęła na 4. miejscu w rankingu. Wyprzedzająca ją nieznacznie Hiszpanka Garbine Muguruza z chińskiego turnieju bardzo szybko odpadła i już wtedy stało się jasne, że Polka znajdzie się przed nią. Obie tenisistki miała jeszcze szansę przeskoczyć w notowaniu WTA Simona Halep. Ale żeby wyprzedzić Agnieszkę, musiała wygrać turniej w Wuhan. Nie wygra, bo właśnie odpadła w półfinale, przegrywając 1:6, 2:6 z Czeszką Petrą Kvitovą.
Agnieszka Radwańska w poniedziałek awansuje zatem z 4. na 3. miejsce. Tak będzie się prezentować czołówka:
1. Andżelika Kerber (Niemcy) 8485 pkt.
2. Serena Williams (USA) 7050
3. Agnieszka Radwańska (Polska) 5535
4. Garbine Muguruza (Hiszpania) 5246
5. Simona Halep (Rumunia) 4987

Agnieszka Radwańska w ten weekend rozpocznie walkę w turnieju WTA w Pekinie. W I rundzie polska tenisistka zagra z Chinką Qiang Wang (nr 70). Krakowianka grała z nią dwa razy i oba te mecze zakończyły się jej pewnymi zwycięstwami. Jeżeli znów upora się z Wang, to w II rundzie zagra z Rosjanką - Jekateriną Makarową (nr 37) lub Jeleną Wiesniną (nr 20).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: