SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Ranking WTA: Agnieszka Radwańska SPADNIE. Wiadomo na które miejsce

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska SPADNIE. Wiadomo na które miejsce

18.03.2017, godz. 15:26
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska już po porażce ze Shuai Peng w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells wiedziała, że nie obroni 6. miejsce i zaliczy kolejny w tym sezonie spadek w rankingu tenisistek. To jak duży Polka zaliczy spadek, uzależnione było od wyników goniących ją rywalek. Już wszystko jasne. Po półfinałach turnieju w Indian Wells, wiemy które miejsce zajmować będzie od poniedziałku Radwańska.

Agnieszka Radwańska rok temu doszła w Indian Wells do półfinału, więc miała dużo punktów do obrony. Kiedy przegrała już w III rundzie z Chinką Shuai Peng (4:6, 4:6), stało się jasne, że zaliczy spadek w rankingu, bo na pewno wyprzedzi ją Hiszpanka Garbine Muguruza. Polka mogła zostać wyprzedzona jeszcze przez trzy kolejne rywalki. I jedna z nich skorzystała z okazji. Rosjanka Swietłana Kuzniecowa doszła w Indian Wells do finału i dzięki temu w poniedziałek znajdzie się w notowaniu WTA przed Radwańską, a jeżeli wygra niedzielny finał (zagra w nim ze swoją rodaczką Jeleną Wiesniną), wyprzedzi również Muguruzę i wskoczy na 6. miejsce.
Radwańska spadnie w rankingu z 6. na 8. miejsce. Po raz ostatni tak nisko była ponad rok temu, w październiku 2015 roku.
Przed Polką kolejny duży turniej, w Miami (20 marca). Rok temu doszła tam do IV rundy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: