SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Robert Radwański OSTRO o Polskim Związku Tenisowym: Totalna patologia!

Robert Radwański OSTRO o Polskim Związku Tenisowym: Totalna patologia!

14.03.2017, godz. 16:47
Robert Radwański
foto: EAST NEWS

- Długo stałem z boku, ale miarka się przebrała. To co się dzieje w Polskim Związku Tenisowym to totalna patologia - mówi Robert Radwański. Ojciec naszej najlepszej tenisistki wraz z kandydującym na prezesa PZT Mirosławem Skrzypczyńskim (wybory 20 maja) przedstawili dokumenty ukazujące rażące nieprawidłowości.

To m.in. protokół Komisji Rewizyjnej PZT, który władze związku utajniały. - Dokumenty udało się pozyskać drogą podstępu - zdradza Skrzypczyński. Z materiałów wynika, że stworzona przez PZT spółka Tenis Polski wykreowała mechanizm wyprowadzania ze związku pieniędzy. Ich lwią częścią było wynagrodzenie prezesa Marcina Śmigielskiego, który w krótkim czasie zarobił... ponad 300 tys. zł.

- U nas w Krakowie mówi się "obyś nie znalazł złota". Dwa lata temu w PZT pojawiły się duże pieniądze i coś złego stało się z niektórymi osobami - ocenia Radwański. Dowodzony przez prezesa Jacka Muzolfa PZT od roku nie ma aktualnego KRS i statutu (sąd odmawia rejestracji). Na skutek nieprawidłowości dotację z Ministerstwa Sportu drastycznie zmniejszono - z 4,5 mln do 2 mln zł.

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: