SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty tenis Roger Federer nie jedzie na igrzyska olimpijskie. Brakujący tytuł nie dla Szwajcara

Roger Federer nie jedzie na igrzyska olimpijskie. Brakujący tytuł nie dla Szwajcara

26.07.2016, godz. 21:54
Roger Federer
Roger Federer foto: EAST NEWS

Roger Federer przekazał fanom bardzo smutną wiadomość. Szwajcar nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro z powodu kontuzji kolana. Tym samym jasnym stało się, że 34-latek nie zdobędzie tytułu, którego brakuje w jego bardzo bogatej kolekcji. Ciężko bowiem przypuszczać, żeby wystąpił na igrzyskach za cztery lata.

Roger Federer miał na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro ukoronować swoją wspaniałą karierę. Tenisista zdobył wszystkie tytułu oprócz olimpijskiego złota. Co prawda w Pekinie wygrał rywalizację deblową ze Stanislasem Wawrinką, ale to trofeum nie smakuje tak dobrze, jak indywidualne zwycięstwo. Informację o tym, że Szwajcar nie wystąpi na kortach w Brazylii przekazał on sam za pośrednictwem Facebooka.

"Jestem bardzo rozczarowany faktem, że nie będę mógł reprezentować Szwajcarii podczas igrzysk w Rio. Opuszczę także dalszą część sezonu. Brałem pod uwagę różne opcje, konsultowałem je z lekarzami. Musiałem podjąć tę trudną decyzję, bowiem moje kolano nie jest do końca zdrowe. Potrzebuję dłuższej rehabilitacji. Jeśli chcę jeszcze grać w tenisa, musiałem zrezygnować. Obiecuję, że wrócę silniejszy w nowym sezonie" - napisał "FedEx".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: