Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

Roland Garros: Agnieszka Radwańska melduje się w trzeciej rundzie!

2016-05-25 21:38

Agnieszka Radwańska jest w trzeciej rundzie Roland Garros 2016! Polka pokonała Francuzkę Caroline Garcię w dwóch setach: 6-2, 6-4. Nasza najlepsza tenisistka, w przeciwieństwie do pierwszego pojedynku French Open, miała naprawdę trudną przeprawę z faworytką gospodarzy. Z kim Radwańska zagra w trzeciej rundzie Roland Garros?

Mecz 2. rundy Roland Garros Agnieszka Radwańska - Caroline Garcia zapowiadał się wyśmienicie. Druga rakieta świata grała z jedną z faworytek gospodarzy, która przed French Open wygrała turniej na mączce w Strasburgu. Polka wiedziała, że nie będzie tak łatwo, jak w pierwszej rundzie. I się nie pomyliła. Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Praktycznie każdy gem dochodził do stanu równowagi. Przy wyniku 3:2 Radwańska jednak podkręciła tempo i wygrała sześć kolejnych gemów.

To oczywiście oznaczało triumf krakowianki w pierwszym secie i prowadzenie 3:0 w drugim. Garcia wydawała się być załamana. Przez chwilę pachniało szybkim 6:0. Jednak Francuzka wzięła się do roboty i doprowadziła do stanu 4:5. W kluczowym momencie nie potrafiła utrzymać własnego serwisu, więc to Radwańska awansowała do trzeciej rundy. Tam zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą. Kim jest rywalka Polki?

Roland Garros: Radwańska poznała kolejną rywalkę. Czeszka ma za sobą dopingową wpadkę i rozwód