SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Roland Garros: Jerzy Janowicz poznał rywala. Z kim i kiedy zagra Janowicz?

Roland Garros: Jerzy Janowicz poznał rywala. Z kim i kiedy zagra Janowicz?

26.05.2017, godz. 18:19
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz poznał turniejową drabinkę w paryskim Roland Garros. Nasz jedyny singlista w turnieju panów zagra dzięki tzw. zamrożonemu rankingowi, zasadom stosowanym, gdy gracz pazuje długo z powodu kontuzji. Z kim i kiedy zagra Janowicz w I rundzie French Open?

Jerzy Janowicz (nr 164 ATP) poznał turniejwą drabinkę. W I rundzie tenisista z Łodzi zagra z Japończykiem Taro Danielem (nr 102), który do turnieju głównego przebił się w kwalifikacjach. Janowicz grał już raz tym zawodnikiem w 2015 roku w Hamburgu (kort ziemny) i wygrał 6:4, 6:3.
Jeżeli Janowiczowi uda się przeskoczyć pierwszą przeszkodę, to w II rundzie zagra z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą (nr 21) lub z Niemcem Florianem Mayerem (nr 44). Obaj to bardzo wymagający przeciwnicy. Turniej rozpocznie się w niedzielę i właśnie już tego dnia zagra Janowicz.

Tradycyjnie już ogranizatorzy Roland Garros zwiększyli premie, o które powalczą tenisiści. Już za sam występ w I rundzie turnieju singlowego zawodnicy dostaną po 35 tysięcy euro, a za awans do II rundy kolejne 25 tys. (w sumie 60 tysięcy euro). Triumfatorzy zgarną po 2,1 mln euro.
Roland Garros rozpocznie się w niedzielę (28 maja), ale mecze w I rundzie będą rozgrywane również w poniedziałek i we wtorek. Dokładniejszy plan gier poznamy później. Transmisja TV z Roland Garros w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2, usłudze internetowej Europsort Player oraz na płatnych kanałach Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: