Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

Roland Garros. Radwańska po trudnym boju awansowała do czwartej rundy!

2016-05-27 20:25

Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy Roland Garros 2016! Po pierwszych stosunkowo łatwych meczach Polka wreszcie musiała się wysilić. Choć przegrała pierwszego seta na tegorocznym French Open, to ostatecznie pokonała Czeszkę Barborę Strycovą 6-2, 6-7 (6:8), 6-2. Z kim Radwańska zagra w kolejnej rundzie?

Mecz Agnieszka Radwańska - Barbora Strycova przyniósł kibicom więcej emocji, niż można było się spodziewać. Większość ekspertów przewidywała szybkie i łatwe zwycięstwo Polki i po pierwszym secie rzeczywiście tak to wyglądało. W drugim "Isia" prowadziła już 3:0. Czeszka wyglądała na podłamaną, lecz jedna, dość komiczna wymiana, przywróciła ją do gry:

Ta piłka tak podbudowała Strycovą, że doprowadziła do tie-breaka i wyrównała stan meczu. W ostatnim secie obie tenisistki opadły z sił. Żadna nie potrafiła wygrać swojego podania przez dłuższy czas, ale podwójne przełamanie na korzyść Radwańskiej z początku trzeciego seta zrobiło swoje. Czeszka goniła, ale nie dogoniła i musiała pożegnać się z turniejem.

Z kim zagra Radwańska w czwartej rundzie? Czeka ją mecz z Bułgarką Tsevatną Pironkovą.