Rafael Nadal

Autor: East News Rafael Nadal

Roland Garros: Nadal - Thiem NA ŻYWO. Transmisja TV i STREAM ONLINE. O której godzinie?

2017-06-09 8:36

Rafael Nadal - Dominic Thiem NA ŻYWO. Gdzie i kiedy transmisja TV i STREAM ONLINE LIVE? O której godzinie półfinał Nadal - Thiem? Hiszpan potrzebuje już tylko dwóch zwycięstw, żeby po raz dziesiąty wygrać paryski French Open. W półfinale czeka go jednak duże wyzwanie. Rywalem Nadala będzie rewelacyjny Austriak Dominic Thiem, który tuż przed Roland Garros go ograł. Czy błyskotliwy 24-latek sprawi kolejną niespodziankę? Zobacz, kiedy mecz Nadal - Thiem o finał Roland Garros.

Dominic Thiem we wrześniu skończy 24 lata i zajmuje 7. miejsce w rankingu. O tym, że stać go na triumf w Paryżu, przekonał niedawno w Rzymie, gdzie zaskakująco łatwo pokonał Rafaela Nadala 6:4, 6:3. To jedyna porażka Hiszpana na kortach ziemnych w tym sezonie. Austriak w Roland Garros też imponuje formą. W środowym boju o półfinał rozbił 7:6(5), 6:3, 6:0 słynnego Novaka Djokovicia. Serbski wicelider rankingu nigdy nie przepadał za mączką, ale rozmiary jego klęski i straszliwa bezradność w trzecim secie starcia w Thiemem zrobiły na wszystkich wrażenie.
Faworytem półfinałowego pojedynku jest jednak oczywiście Rafael Nadal. Dziewięciokrotny mistrz Roland Garros w kolejnych pojedynkach w Paryżu dawał pokazy niszczycielskiej siły. Nie stracił ani jednego seta, przegrał zaledwie 22 gemy (średnio 4,4 na mecz!). W ćwierćfinale się nie namęczył. Kiedy prowadził 6:2, 2:0, jego rodak Pablo Carreno Busta skreczował z powodu bólu mięśni brzucha.
Nadal i Thiem grali ze sobą 6 razy. Ostatnio - we wspomnianym pojedynku w Rzymie - górą był Austriak, ale bilans jest korzystny dla 31-letniego Hiszpana - 4-2. Co ciekawe, oba zwycięstwa nad Nadalem Thiem odniósł na mączce (Rzym i Buenos Aires). Zresztą wszystkie 6 pojedynków miały miejsce właśnie na kortach ziemnych.
Mecz Nadal - Thiem zostanie rozegrany w piątek ok. godz. 17.30, po zakończeniu półfinału Wawrinka - Murray. Transmisja w Eurosporcie 1 lub w Eurosporcie 2.