SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Serena Williams ostro zareagowała na rasistowskie słowa o dziecku

Serena Williams ostro zareagowała na rasistowskie słowa o dziecku

25.04.2017, godz. 18:20
Serena Williams jest w ciąży
foto: Instagram

Serena Williams nie pozostawiła suchej nitki na kapitanie reprezentacji Rumunii - Ilie Nastase, który pozwolił sobie na rasistowskie uwagi o dziecku wybitnej tenisistki. Amerykanka ubolewała, że są jeszcze na świecie ludzie, potrafiący się zniżyć do tak niskiego poziomu.

Dlaczego Serena Williams była zmuszona do ostrego skomentowania słów Nastase? Żadna matka nie mogłaby tolerować tego, co powiedział kapitan Rumunii. Pytał się o kolor skóry dziecka tenisistki. - Będzie mleczno-czekoladowe? - zastanawiał się, nawiązując w ten sposób do partnera Williams o dużo jaśniejszej karnacji.

"Jestem rozczarowana wiedząc, że pośród nas żyją tacy ludzie jak Nastase, którzy mogą w rasistowski sposób wypowiadać się o mnie i moim nienarodzonym dziecku (...) Przekroczyliśmy wiele barier, ale przed nami jeszcze daleka droga. Jednak takie słowa nie sprawią, że przestanę wlewać miłość i światło we wszystko, co robię (...) Możesz mnie atakować, obrażać, ale zawsze się podniosę." - pisała na Instagramie Williams.

19 kwietnia najwybitniejsza tenisistka w historii ogłosiła światu, że jest w ciąży. Spekuluje się, że 35-latka po urodzeniu dziecka zakończy wspaniałą karierę.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: