Serena XIX Wielka

Autor: East News Serena Williams

Serena Williams zagra w finale Wimbledonu

2015-07-09 21:31

Serena Williams pokonała Marię Szarapową i awansowała do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Amerykanka po raz kolejny okazała się lepsza od Rosjanki i było to dla niej osiemnaste zwycięstwo nad tą rywalką. W finale najwyżej rozstawiona w turnieju Williams stanie do walki jako zdecydowana fawortyka. W decydującym spotkaniu zmierzy się z Garbine Murutuzą, która poradziła sobie z Agnieszką Radwańską.

Serena Williams po raz dwudziesty mierzyła się z Marią Szarapową. Amerykanka wygrywała aż osiemnaście razy, a ostatni raz w finale tegorocznego Australian Open. Rosjanka przegrała wówczas w dwóch setach. Podobnie było w półfinale Wimbledonu 2015.

Serena Williams zagra z Garbine Murutuzą w finale Wimbledonu

Na brytyjskim korcie centralnym najwyżej rozstawiona zawodniczka turnieju pewnie pokonała Szarapową 6:2, 6:4. W finale Williams zagra z Garbine Murutuzą, która w trzech setach wygrała z Agnieszką Radwańską.

Amerykanka jest na najlepszej drodze, by w tym sezonie triumfować we wszystkich wielkoszlemowych turniejach. Oprócz Australian Open zwyciężyła także we French Open. Jeśli w decydującym meczu okaże się lepsza od Hiszpanki, to zmaże plamę z poprzedniego Wimbledonu, z którego odpadła w trzeciej rundzie.