Sport inne sporty tenis Serena Williams została rekordzistką. Wygrała wielkoszlemowy turniej 23. raz!

Serena Williams została rekordzistką. Wygrała wielkoszlemowy turniej 23. raz!

28.01.2017, godz. 14:24
Serena Williams
Serena Williams foto: AP

Serena Williams w sobotę wywiązała się z roli faworytki doskonale! Druga rakieta na świecie w dwóch setach pokonała swoją siostrę - Venus - i sięgnęła po raz siódmy po mistrzostwo Australian Open. Tym samym dopisała do swojego konta już dwudzieste trzecie zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju.

Początek meczu Venus Williams - Serena Williams w finale Australian Open pokazywał jak bardzo zdenerwowane rywalizacją ze sobą są obie amerykańskie siostry. Przez cztery pierwsze gemy żadna z zawodniczek nie potrafiła obronić swojego podania. Jako pierwszej udało się to zrobił Venus, która doprowadziła do stanu 3:2. Wtedy do pracy wzięła się faworyzowana Serena i wygrała trzy kolejne gemy. Ostatecznie siedemnasta rakieta świata potrafiła ugrać już tylko jednego gema i pierwsza partia padła łupem młodszej z sióstr, która wygrała 6:4.

Druga partia zaczęła się kompletnie inaczej niż pierwsza. Długo żadna z tenisistek nie była w stanie przełamać drugiej i wynik cały czas oscylował w granicy remisu. W drugiej części seta, podobnie jak wcześniej, do głosu doszła Serena. Wyżej notowana z sióstr Williams przełamała Venus i do końca nie oddała przewagi, wygrywając 6:4. Tym samym po raz siódmy wygrała Australian Open, a po raz dwudziesty trzeci turniej Wielkiego Szlema. Podobnie dobrze jak w Melbourne 35-latka gra tylko na Wimbledonie. W Wielkiej Brytanii również zanotowała dotąd siedem triumfów.

Venus Williams (Stany Zjednoczone, 17. WTA) - Serena Williams (Stany Zjednoczone, 2. WTA) 4:6, 4:6

4:6, 4:6 - KONIEC! Faworytka wywiązała się ze swojej roli i Serena Williams po raz siódmy w karierze wygrała Australian Open! Jej siostra musi zadowolić się drugim miejscem. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

4:5 - Venus powalczyła przy swoim serwisie i jeszcze nawiązała kontakt z Sereną. Teraz jednak to młodsza z sióstr ma swoje podanie

3:5 - Już bliziutko! Już bardzo bliziutko jest Serena wygrania tegorocznego Australian Open! Czy Venus jest w stanie jeszcze się dźwignąć?

3:4 - Nareszcie przełamanie! Po zaciętym gemie na przewagi wygrała Serena i znacznie zbliżyła się do siódmego w karierze triumfu w Australian Open!

3:3 - To się nazywa rodzinny konflikt! Venus za wszelką cenę chce jeszcze jednego seta, a jej siostra odwrotnie. W efekcie obie panie toczą bardzo zacięty bój na korcie

3:2 - Zacięty bój w Melbourne! W drugim secie żadna z sióstr nie chce wypuścić z rąk swojego podania, a Venus robi wszystko, by to spotkanie potrwało trzy sety!

2:2 - Jak dwie krople wody! Gdy przełamuje Venus, przełamuje też Serena. Gdy swoje podanie broni Venus, to broni je także Serena!

2:1 - Teraz Serena była o krok od przełamania siostry. Prowadziła już 40-0, ale Venus zdołała odrobić straty i na przewagi obronić swoje podanie

1:1 - Zupełnie inaczej zaczyna nam się drugi set niż pierwszy. Teraz żadna z sióstr Williams nie potrafi przełamać drugiej. Serena również pewnie obroniła swój serwis

1:0 - Venus nie da za wygraną tak łatwo. Tym razem zaczęła od obrony swojego serwisu. Co więcej - podawała bardzo pewnie!

4:6 - Serena wygrała pierwszego seta! Po zaciętym boju młodsza z sióstr przybliżyła się do wygrania pierwszego wielkoszlemowego turnieju w tym roku!

4:5 - Jeszcze nie teraz! Obroniła się Venus. Teraz jednak niżej rozstawiona z sióstr musi odbierać serwis Sereny. Czy da radę jeszcze uratować tego seta?

3:5 - Serena jest o krok od wygrania pierwszego seta! Obroniła swoje podanie i zmierza do triumfu!

3:4 - Najpierw obroniła swoje podanie, a teraz przełamała siostrę! Serena stoi przed szansą na otwarcie sobie drogi do wygrania pierwszego seta!

3:3 - Serena także obroniła swoje podanie i mamy ponownie remis! Wielkie emocje w finale Australian Open kobiet!

3:2 - No nareszcie mamy obronę własnego podania! Venus serwowała bardzo mocno i pewnie, a Serena nie dawała rady bronić się przed tymi bombami i starsza z sióstr jest na minimalnym prowadzeniu

2:2 - Kolejne przełamanie. Wyraźnie własny serwis nie jest dzisiaj sprzymierzeńcem zawodniczek. W Melbourne toczy się niezwykle zacięte spotkanie - oprócz pierwszego gema, trzy kolejne kończyły się grą na przewagi

To może mieć duże znaczenie w dzisiejszym finale

1:2 - Na razie mamy mecz przełamań. W trzecim gemie wydawało się, że Venus wreszcie obroni swoje podanie, ale ostatecznie na przewagi wygrała druga rakieta świata

1:1 - Venus nie zamierza się poddawać! Przełamała teraz ona i zaczynamy walkę od początku. Coś czujemy, że to może być bardzo zacięte spotkanie!

Całe Melbourne żyje dzisiaj tenisem!

0:1 - Pierwszy szybki gem dla Sereny. Już na początku mamy przełamanie, a młodsza z sióstr wygląda na bardzo zmotywowaną!

Zaczynamy!

Jako pierwsza serwować będzie starsza z sióstr - Venus

Już tylko chwile dzielą nas od rozpoczęcia finałowej rywalizacji wśród pań. Obie są wciąż na rozgrzewce. Wśród kibiców panuje napięta atmosfera wyczekiwania

W półfinale bardziej męczyła się Venus, która rodaczkę Coco Vandeweghe pokonała w trzech setach. Serena z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej - Mirianą Lucić-Baroni - poradziła sobie w szybkich dwóch partiach

Witamy w relacji na żywo z meczu Venus Williams - Serena Williams! Amerykańskie siostry zmierzą się o zwycięstwo w Australian Open. Zapowiadają się wielkie emocje!
False 3076 True 1 2017-01-28 09:15:00 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora