SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Urszula Radwańska o atakach na Agnieszkę: LINCZUJĄ JĄ!

Urszula Radwańska o atakach na Agnieszkę: LINCZUJĄ JĄ!

13.06.2017, godz. 11:01
Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, siostry Radwańskie
foto: CYFRA SPORT

Urszula Radwańska jest oburzona po kolejnej fali krytyki, która spadła na jej starszą siostrę Agnieszkę. Broni jej, przekonując, że media i kibice niesprawiedliwie traktują najlepszą polskią tenisistkę. - Linczują ją za każdym razem, gdy przegra mecz - powiedziała Ula Radwańska w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" - To nie fair - uważa.

Agnieszka Radwańska z Roland Garros odpadła w III rundze po bardzo słabej grze w spotkaniu z Alize Cornet (2:6, 1:6). Faktem jest jednak, że do Paryża poleciała bez odpowiednich przygotowań. Powodem była kontuzja. Zwraca na to uwagę Ula Radwańska.
- Agnieszka przyzwyczaiła nas, że dociera wysoko, jest w finałach bądź wygrywa całe turnieje. Jeśli jednak jej nie pójdzie, to od razu wysyłają ją na emeryturę. To jest nie fair! Wiadomo, że ona też ma swoje problemy zdrowotne, ostatnio dokucza jej stopa, więc nie mogła dobrze przygotować się do startu w Paryżu. Do tego ziemia to nie jest jej ulubiona nawierzchnia. Na pewno przeżyła tę porażkę, ale się nie poddaje, bo przede wszystkim celuje w Wimbledon. To jej priorytet! - powiedziała "PS" młodsza z sióst Radwańskich.

Urszula z powodów zdrowotnych (przebyta mononukleoza) znów zawiesiła karierę, ale zapowiada, że wkrótce wróci do rywalizacji. Agnieszka w ostatniej chwili wycofała się z turnieju w holenderskim Den Bosch. Do rywalizacji ma wrócić za tydzień w Birmingham i to będzie jej pierwszy w sezonie występ na ulubionej trawie.  W rankingu WTA zajmuje wciąż 10. miejsce. W Top-15 jest nieprzerwanie od maja 2008 roku, zdecydowanie najdłużej wśród tenisistek.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: