Sport inne sporty tenis US Open: Agnieszka Radwańska pokazała moc! Z kim zagra w drugiej rundzie?

US Open: Agnieszka Radwańska pokazała moc! Z kim zagra w drugiej rundzie?

01.09.2016, godz. 08:46
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska błyskawicznie awansowała do drugiej rundy US Open! W pierwszym meczu turnieju zdmuchnęła z kortu Amerykankę Jessicę Pegulę. Polka wygrała w dwóch setach (6:1, 6:1). Na zwycięstwo potrzebowała zaledwie 55 minut. Z kim Radwańska zagra w drugiej rundzie US Open?

Agnieszka Radwańska perfekcyjnie rozpoczęła US Open. Już od samego początku meczu pokazała rywalce, że zamierza szybko załatwić sprawę i udać się na zasłużony odpoczynek. Jesicca Pegula była ogromnie zestresowana. W pierwszych trzech gemach nie zdołała ugrać ani jednego punktu. Później jej gra nieco się poprawiła, ale i tak nie miała żadnych szans poważnie zagrozić Radwańskiej. O występie Polki trudno cokolwiek powiedzieć. Nie była zmuszona do wielkiego wysiłku. Po prostu przebijała piłkę na drugą stronę siatki. W niecałą godzinkę pokonała 138. rakietę świata, oddając jej zaledwie dwa gemy. Ważne, że zachowała sporo sił przed kolejnym spotkaniem.

Z kim Agnieszka Radwańska zagra w drugiej rundzie US Open? Zmierzy się z reprezentantką Wielkiej Brytanii, Naomi Broady (82. miejsce w rankingu WTA).

Radwańska - Pegula: 6:1, 6:1

KONIEC! Agnieszka Radwańska pokonała Jessicę Pegulę 6:1, 6:1 i awansowała do drugiej rundy US Open!

Jest pierwsza piłka meczowa.

5:1 - Jeden gem dzieli Polkę od drugiej rundy US Open. Może szybkie przełamanie?

Równowaga. Polka skasowała pierwszy break-point Peguli w tym meczu.

4:1 - Pegula uchroniła się od porażki do zera w drugim secie. Wreszcie wygrała swoje podanie, ale to tylko chwilowo odkłada w czasie zwycięstwo Radwańskiej.

4:0 - Aga robi swoje. Dalej bez większych problemów wygrywa swoje serwisy, choć w tym gemie oddała rywalce dwa punkty. To rzadkość w dzisiejszym meczu.

3:0 - Pegula jest już totalnie załamana. Tylko czeka na ostateczny wyrok, oddając Radwańskiej kolejne gemy. Mocno przeciętne widowisko. Widać, że Amerykanka dopiero raczkuje w turnieju Wielkiego Szlema.

Trzecia równowaga w tym gemie.

2:0 - Musiałby się stać kataklizm, żeby krakowianka przegrała własne podanie. Rywalka nawet nie zbliżyła się do break-pointa.

1:0 - Za drugim razem się udało. Radwańska rozpoczęła tego seta od przełamania.

I już Polka ma dwie szanse na przełamanie.

Drugi set rozpoczyna się od serwisu Peguli.

6:1 Agnieszka Radwańska wygrała pierwszego seta. Rządzi i dzieli na korcie. Oby równie szybko uporała się w drugiej partii!

"Isia" gra bezbłędnie, a jej rywalka ma już na koncie aż 16 niewymuszonych błędów.

5:1 - Wreszcie i Pegula dojechała na mecz. Po raz pierwszy wygrała swoje podanie, ale pewnie za chwilę Polka dokończy sprawę w tym secie.

5:0 - Minął zaledwie kwadrans, a Agnieszka Radwańska już jest o krok od wygrania pierwszego seta. TOTALNA DOMINACJA panuje na korcie Louisa Armstronga. I bardzo dobrze. Polka nie powinna się przemęczać w pierwszej rundzie.

4:0 - I po raz drugi "Isia" przełamuje dziś rywalkę! Na razie fatalnie spisuje się Pegula. Jest bardzo spięta i nie wychodzą jej nawet najprostsze uderzenia. Polka po prostu przebija na drugą stronę.

Kolejny break-point dla Polki.

3:0 - Na razie nie ma się co niepokoić. Radwańska miażdży swoją rywalkę! W trzech gemach Amerykanka nie ugrała ani jednego punktu! Mecz trwa zaledwie sześć minut.

Panie już grają! Lekko zaspaliśmy, przyznajemy się bez bicia :) Radwańska prowadzi już 2:0 w pierwszym secie i będzie serwować.

Za około 15 minut Radwańska i Pegula powinny pojawić się na korcie. Czekamy...

Na korcie Louisa Armstronga właśnie wygrał swój mecz Juan Martin del Potro. To oznacza, że już niedługo w akcji zobaczymy Radwańską! Po chwili przerwy Polka i jej rywalka pojawią się na rozgrzewce.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 1. rundy US Open Agnieszka Radwańska - Jessica Pegula!
False 2949 True 1 2016-08-31 00:55:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora