SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis US Open: Pliskova pokonała Williams, a Kerber stała się liderką rankingu WTA!

US Open: Pliskova pokonała Williams, a Kerber stała się liderką rankingu WTA!

09.09.2016, godz. 15:03
Andżelika Kerber
foto: EAST NEWS

Serena Williams po 186 tygodniach straci w poniedziałek prowadzenie w rankingu WTA! Amerykanka przegrała w półfinale US Open z rewelacyjną Karoliną Pliskovą. Czeszka w finale zagra z Andżeliką Kerber, która bez względu na wynik zabierze słynnej Amerykance numer 1.

Serena Williams przegrała w półfinale z Pliskovą 2:6, 6:7 (5-7). Drugi rok z rzędu odpada na tym etapie US Open. Rok temu zmierzała po klasycznego Wielkiego Szlema, ale niespodziewanie uległa Włoszce Vinci. Serena poczeka na 23. tytuł wielkoszlemowy przynajmniej do przyszłorocznego Australian Open. W poniedziałek prowadzenie odbierze jej Niemka o polskich korzeniach - Andżeliką Kerber.
Trenująca w Puszczykowie tenisistka w 1/2 finału gładko odprawiła Karolinę Woźniacką 6:4, 6:3. - To wspaniały dzień. Być numerem jeden w świecie? To brzmi niewiarygodnie - skomentowała Kerber, która ma za sobą wspaniały sezon - wygrała Australian Open, była w finale Wimbledonu i igrzysk w Rio. To ona będzie faworytką finału z rewelacyjną Pliskovą. Czeszka ma na rozkładzie w Nowym Jorku obie siostry Williams i śni o tytule.

Źródło: Michał Kozłowski
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: