SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Wiktoria Azarenka urodziła i wróciła. Horror w pierwszym meczu

Wiktoria Azarenka urodziła i wróciła. Horror w pierwszym meczu

21.06.2017, godz. 15:31
Wiktoria Azarenka
foto: EAST NEWS

Wiktoria Azarenka wróciła na kort po urodzeniu syna i był to powrót zwycięski. W I rundzie turnieju WTA na Majorce białoruska tenisistka pokonała 6:3, 4:6, 7:6(7) Japonkę Risę Ozaki. Mecz był niezwykle dramatyczny i rozgrywany na raty - początek we wtorek wieczorem a koniec w środowe popołudnie. Białorusinka zanim uniosła ręce w geście triumfu, obroniła trzy piłki meczowe!

Wiktoria Azarenka po znakomitym początku sezonu 2016, nagle ogłosiła, że zawiesza karierę, bo zaszła w ciążę. W grudniu 2016 roku Białorusinka urodziła synka i obiecała, że już za około pół roku wróci na kort. Karierę wznowiła 20 czerwca na Majorce, gdzie zagrała dzięki "dzikiej karcie" (po tak długiej przerwie w grze wypadła z rankingu WTA). Zaczęła z animuszem, w I rundzie meczu z Japonką Risą Ozaki prowadziła już 4:0. Ale potem braki w ograniu dały o sobie znać. Przy stanie 3:6, 6:4, 5:4 dla Ozaki mecz został przerwany z powodu ciemności. Dokończono go następnego dnia, a Azarenka była w ogromnym tarapatach. Obroniła trzy piłki meczowe! Na koniec to ona okazała się minimalnie lepsza.
Poprzedni mecz była liderka rankingu rozegrała 13 miesięcy temu. Po turnieju na Majorce wystąpi w Eastbourne, gdzie zobaczymy również Agnieszkę Radwańską. Polka wróci do gry po chorobie.

Who's so big??? #KingLeo

Post udostępniony przez Victoria Azarenka (@vichka35) 14 Cze, 2017 o 11:06 PDT

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: