Urszula Radwańska

Wimbledon 2014. Urszula Radwańska nie dała rady faworytce

2014-06-24 20:52

Równorzędna walka przez kilka minut nie wystarczyła. Urszula Radwańska nie postawiła trudnych warunków Angelique Kerber w I rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu i odpadła z turnieju.

Nasza zawodniczka zagrała specyficznie. Czterokrotnie przełamała serwis rywalki, a mimo to właściwie nie zagroziła faworyzowanej - rozstawionej w turnieju z "dziewiątką" - Niemce. Kerber - choć popełniła sporo niewymuszonych błędów - wygrała gładko w dwóch setach 6:4 i 6:2. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę.

Zobacz: Agnieszka Radwańska miażdży!

Dla Polki to druga w karierze porażka w I rundzie turnieju rozgrywanego na kortach Wimbledonu (poprzednio w 2012). Do wyrównania rekordu życiowego zabrakło jednego zwycięstwa. W 2008, 2009 i 2013 roku Urszula Radwańska rozgrywała w Londynie dwa spotkania.

Urszula Radwańska - Angelique Kerber 2:6, 4:6